VIDEO Real stáhl náskok Barcy i přes červenou Casillase

14. 2. 2011 9:14
Espanyol - Real 0:1, Gijón - Barcelona 1:1

Barcelona - Fotbalisté Realu Madrid hráli prakticky celý zápas o deseti, přesto dokázali ve 23. kole španělské ligy vyhrát na půdě Espanyolu Barcelona 1:0. Využili tak sobotního zaváhání Barcelony a snížili její náskok na pět bodů.

Casillas dostal červenou kartu již ve 2. minutě zápasu. Domácí záložník Callejon se vyhnul ofsajdové pasti a unikal obraně. Brankář Realu proti němu vyběhnul a vně vápna mu lehce zavadil o nohy. Callejon se skácel a rozhodčí gólmana vyloučil.

Místo v brance zaujal třiadvacetiletý odchovanec Antonio Adán, který za Real nastoupil teprve podruhé v kariéře a poprvé v lize. Vedl si však dobře a hned udržel čisté konto.

Ronaldo vstřelil další dva góly a dotáhl se na Messiho

Realu tak stačila jediná branka, o kterou se ve 24. minutě postaral obránce Marcelo. Brazilec si naběhl do vápna na přihrávku Cristiana Ronalda a z úhlu propálil gólmana Espaňolu. Výhru mohl ještě pojistit Adebayor, ale trefil jen břevno.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Fotbalisté vedoucí Barcelony ukončili v lize svou rekordní šestnáctizápasovou vítěznou sérii, když pouze remizovali na hřišti Gijónu 1:1 a potřetí v sezoně v domácí soutěži ztratili body.

Úřadující mistr byl navíc blízko porážky, ale bod mu zajistil deset minut před koncem útočník David Villa.

Guardiola šetřil hráče

Katalánský velkoklub, který všech deset předchozích venkovních zápasů vyhrál, vede tabulku s osmibodovým náskokem před Realem Madrid. Hlavní rival má však k dobru nedělní utkání s druhým barcelonským týmem Espaňolem.

Trenér hostů Josep Guardiola šetřil některé klíčové hráče na středeční úvodní osmifinále Ligy mistrů proti Arsenalu. V základní sestavě tak chyběly tradiční opory Éric Abidal, Sergio Busquets a Pedro.

Gijón poslal do vedení po čtvrthodině útočník David Barral, který se hbitě prodral obranou Barcelony a své sólo zakončil přesnou střelou k tyči.

Hosté v čele s hvězdným Argentincem Lionelem Messim se na stadionu El Molinón dlouho trápili a nedařilo se jim překonat pozorného brankáře Ivána Cuéllara.

Jeho neprůstřelnost ukončil až v 80. minutě povedeným lobem Villa, který si proti svému někdejšímu klubu připsal patnáctý ligový zásah v ročníku. Naplnil svou střeleckou normu a v desaté sezoně španělské ligy po sobě se trefil minimálně patnáctkrát.

Atlético opět prohrálo, doma s Valencií

Atlético Madrid se v lize dál trápí, po domácí prohře 1:2 s Valencií nebodovalo už popáté z posledních šesti zápasů.

Domácí, v jejichž obraně chyběl kvůli disciplinárnímu trestu za pět žlutých karet Tomáš Ujfaluši, tak ještě zvýšili tlak na svého trenéra Quiqueho Sáncheze Florese.

Juan Navarro slaví gól Valencie do sítě Slavie.
Juan Navarro slaví gól Valencie do sítě Slavie. | Foto: Reuters

Atlético přitom začalo dobře. Už v třetí minutě ho poslal do vedení záložník José Antonio Reyes, který po čtyřech utkáních a 362 minutách přerušil nelichotivou sérii svého týmu bez vstřeleného gólu.

Tři minuty po přestávce vyrovnal další záložník Joaquín, který v La Lize skóroval poprvé od úvodního srpnového kola. Domácím mohl vrátit vedení v 56. minutě uruguayský kanonýr Diego Forlán, ale z penalty trefil pouze tyč.

Obrat dokonal čtyři minuty před koncem valencijský Joaquín svým druhým zásahem. Mizérii madridského mužstva ještě podtrhl stoper Diego Godín, který byl v závěru vyloučen za faul na dvougólového střelce hostů.

Valencie vyhrála sedmý z posledních osmi ligových duelů a v neúplné tabulce se posunula na třetí místo před Villarreal.

Španělská liga - 23. kolo:

Atlético Madrid - Valencie 1:2 (3. Reyes - 41. a 86. Joaquín), Gijón - FC Barcelona 1:1 (16. Barral - 80. Villa), Santander - FC Sevilla 3:2 (12. Christian, 19. vlastní Rakitič, 90.+2 Arana - 40. Fazio, 83. Luis Fabiano z pen.), Alicante - Zaragoza 2:1 (80. Farinos, 89. Trezeguet - 4. Braulio), Levante - Almería 1:0 (52. Caicedo), Málaga - Getafe 2:2 (80. Baptista z pen., 90.+3 Rondon - 8. Miku, 23. Colunga), San Sebastian - Pamplona 1:0 (74. Tamudo), La Coruňa - Villarreal 1:0 (60. Lopo), Espaňol Barcelona - Real Madrid 0:1 (24. Marcelo).

1. FC Barcelona 23 20 2 1 71:12 62
2. Real Madrid 23 18 3 2 53:19 57
3. Valencie 23 14 5 4 38:25 47
4. Villarreal 23 14 3 6 41:23 45
5. Bilbao 22 12 2 8 37:31 38
6. Espaňol Barcelona 23 12 1 10 30:31 37
7. Getafe 23 9 4 10 35:37 31
8. FC Sevilla 23 9 4 10 35:38 31