VIDEO Rekordman Messi hattrickem zničil Osasunu

16. 3. 2014 22:15
Argentinský fotbalista Lionel Messi dal ve španělské lize hattrick při vítězství 7:0 nad Pamplonou a je nejlepším střelcem v historii Barcelony.
Všechny branky souboje Barcelona vs. Osasuna

Barcelona - Argentinský fotbalista Lionel Messi dal ve španělské lize hattrick při vítězství 7:0 nad Pamplonou a je nejlepším střelcem v historii Barcelony. Za katalánský celek nastřílel šestadvacetiletý kanonýr už 371 gólů v soutěžních a přátelských zápasech.

Dosavadního rekordmana Paulina Alcántaru, který hrál za Barcelonu v letech 1912-1916 a 1918-1927, dohnal Messi v 18. minutě, kdy otevřel skóre. Do přestávky dali obhájci titulu soupeři bojujícímu o záchranu další dva góly a ve druhém poločase tuto nadílku ještě překonali i díky dvěma zásahům Messiho.

Barcelona si vylepšila v 28. kole soutěže skóre na 81 nastřílených branek, čímž předstihla lídra tabulky Real Madrid (77). Na "Bílý balet", který v sobotu vyhrál v Málaze těsně 1:0, dál ztrácí z třetí příčky čtyři body.

Španělská fotbalová liga - 28. kolo:

Elche - Betis Sevilla 0:0, FC Barcelona - Pamplona 7:0 (18., 63. a 88. Messi, 22. Sánchez, 34. Iniesta, 78. Tello, 90.+1 Pedro), FC Sevilla - Valladolid 4:1 (41. a 66. z pen. Gameiro, 23. Rakitič z pen., 75. Figueiras - 77. Guerra), San Sebastian - Valencie 1:0 (61. Agirretxe).

1. Real Madrid 28 22 4 2 77:26 70
2. Atlético Madrid 28 21 4 3 64:21 67
3. FC Barcelona 28 21 3 4 81:22 66
4. Bilbao 27 15 6 6 50:31 51
5. San Sebastian 28 13 7 8 49:39 46
6. Villarreal 27 13 5 9 47:33 44
7. FC Sevilla 28 12 8 8 51:43 44
8. Valencie 28 10 6 12 39:39 36