22. 4. 2010 9:37
Bayern přesto úvodní semfinále vyhrál
Tvrdý zákrok Francka Ribéryho na Lisandra.
Tvrdý zákrok Francka Ribéryho na Lisandra. | Foto: Reuters

Mnichov - Běžela sedmatřicátá minuta úvodního semifinále fotbalové Ligy mistrů mezi Bayernem Mnichov a Lyonem, když došlo k události, která mohla radikálně změnit zápas i vývoj dvojutkání.

Franck Ribéry, jedna z hvězd bavorského velkoklubu, totiž v souboji ztratil míč, ten se odrazil k Lisandrovi, jemuž v zápětí francouzský forvard přišlápl kotník.

Italský rozhodčí Roberto Rosetti, který zákroku přihlížel z velice těsné blízkosti, nezaváhal ani na vteřinu a ukázal Ribérymu červenou kartu.

I přesto, že Mnichovští od té doby hráli o deseti (Lyon od 56. minuty po vyloučení Toulalana také) nakonec ze zápasu vytěžili výhru 1:0, kterou jim (opět) vystřelil Arjen Robben.

Bayern však vyloučení Ribéryho považuje za poměrně přísné a především doufá, že UEFA nepotrestá francouzského forvarda více jak jednozápasovým trestem, neboť jinak by se v případném madridském finále musel bez Francouze obejít.

"Nemířil mu na nohu," prohlásil kouč Bayernu Louis van Gaal. "Byla to přísná červená. Franck dal rozhodčímu šanci ho vyloučit hlavně tím, že na Lisandrově noze zůstal stát o něco déle. Snad dostane stop jen na jeden zápas"

"Má teď za sebou těžký týden," připomněl Arjen Robben Ribéryho trable kolem aféry s nezletilou prostitutkou .

"Ale my mu musíme pomoci, protože ho potřebujeme. V sobotu hrajeme důležitý zápas s Mönchengladbachem, který může rozhodnout o titulu," komentoval napjatou situaci v německé lize Holanďan.

Tři kola před koncem Bundesligy Bayern sice vede tuto soutěž, ale pouze o dva body před druhým Schalke 04.