VIDEO Rosického krásná akce nestačila. Arsenal selhal

17. 4. 2012 9:30
Premier League: Arsenal - Wigan 1:2

Londýn - Fotbalisté Arsenalu si zkomplikovali cestu za třetím místem v anglické Premier League, které zaručuje pro příští sezonu účast v základní skupině Ligy mistrů. V dohrávce 34. kola totiž doma překvapivě podlehli o záchranu bojujícímu Wiganu 1:2.

Gunners sice zůstávají třetí s náskokem pěti bodů na Tottenham a Newcastle, jejich konkurenti však mají zápas k dobru.

Arsenal na Emirates Stadium naprosto nezvládl začátek utkání. V sedmé minutě podnikl Wigan rychlý a dokonalý brejk, na jehož konci byl zakončující Franco Di Santo.

Manchesteru United pomohla k výhře sporná penalta
Tévez zničil Norwich, Liverpool je ve finále FA Cupu
Chelsea deklasovala Tottenham a je ve finále FA Cupu
VIDEO Čech: Gól to nebyl. Ale vyhráli jsme zaslouženě

Hned v následující minutě svedl Jordi Gómez tvrdý souboj s brankářem Arsenalu Wojciechem Szczesným a odražený míč zblízka sám dorazil do branky.

Kanonýři se dostali zpět do zápasu po dvaceti minutách hry. A o branku se značnou měrou zasloužil český záložník Tomáš Rosický, který odehrál celý zápas.

Kapitán reprezentace se ve středu pole uvolnil, zatáhl míč k vápnu a přesným centrem našel hlavu stopera Thomase Vermaelena, jehož hlavička mířila mimo dosah brankáře.

Arsenal se vrhnul za vyrovnáním, do konce utkání už ovšem skórovat nedokázal. Wigan tak dokázal po Manchesteru United porazit i dalšího velkého favorita a náskok na sestupové pozice zvýšil už na pět bodů.