reklama

VIDEO Rumunská ostuda. Derby ukončila hromadná rvačka

Bitku začal šílený brankář Universitatey

Bukurešť - Derby mezi lídrem tabulky rumunské fotbalové ligy CFR Kluž a městským rivalem Universitateou muselo být v úterý kvůli hromadné rvačce hráčů předčasně ukončeno. Skandální scény se odehrály den před bukurešťským finále Evropské ligy.

Potyčku odstartovala penalta v 26. minutě, kterou proměnil obránce CFR Cadú. Brazilského stopera při oslavě gólu napadl brankář Universitatey Mircea Borncescu, srazil ho na zem a odstartoval tak hromadnou rvačku.

Cadú i Bornescu byli vyloučeni. Trenér CFR Ioan Andone pak kvůli obavám o bezpečnost fotbalistů odvolal tým ze hřiště a rozhodčí musel zápas předčasně ukončit.

Disciplinární komise by měla o osudu utkání rozhodnout v pátek. Podle agentury Reuters bude duel buď kontumován 3:0 ve prospěch CFR, nebo bude oběma celkům započítána prohra.

Pokud by CFR získal "u zeleného stolu" tři body, přiblížil by se zisku třetího titulu v posledních pěti sezonách. Momentálně má Kluž čtyři kola před koncem tříbodový náskok před druhou Vasluií, bukurešťské kluby Rapid, Dinamo a Steaua ztrácejí ještě o dva víc.

reklama