VIDEO Scholes při návratu pomohl gólem k výhře United

14. 1. 2012 18:45
Chelsea - Sunderland 1:0, Man United - Bolton 3:0

Manchester - Fotbalový veterán Paul Scholes oslavil návrat do anglické ligy gólem, kterým pomohl Manchesteru United k domácí výhře 3:0 nad Boltonem.

Obhájci titulu se bodově se dotáhli na městského rivala Manchester City. Vedoucí celek má však k dobru pondělní duel s Wiganem. Chelsea s reprezentačním brankářem Petrem Čechem porazila Sunderland 1:0 a upevnila si čtvrtou pozici v tabulce.

Sedmatřicetiletý záložník Scholes, jenž si obnovenou soutěžní premiéru za "Rudé ďábly" připsal už v nedělním utkání Anglického poháru, se trefil poprvé od srpna 2010.

V nastavení prvního poločase poslal domácí do vedení přízemní střelou do odkryté branky.

Na ManCity si po United v poháru vyšlápl i Liverpool
Gerrard spílá Mancinimu: Chce nás dostat do problémů
Po Henrym se vrací i Keane. Bude hostovat v Aston Ville
AC Milán po setrvání Pata v týmu už o Téveze nestojí

V druhém poločase zvýraznili náskok United útočník Danny Welbeck a další středopolař Michael Carrick. Nejlepšího domácího střelce Waynea Rooneyho tak ani nemuselo příliš mrzet, že ve 22. minutě neproměnil penaltu.

Svěřenci trenéra Alexe Fergusona napravili nedávné porážky od Blackburnu a Newcastlu a zůstávají ve hře o obhajobu titulu.

Chelsea vyhrála druhý z posledních 6 zápasů

Petr Čech přerušil v Premier League šestizápasovou sérii bez čistého konta a celkově popáté v této sezoně v brance Chelsea neinkasoval. Jeho tým si připsal teprve druhou výhru za posledních šest ligových duelů.

Jediný gól "Blues" zařídil na stadionu Stamford Bridge ve třinácté minutě záložník Frank Lampard. Výrazný podíl na brance však měl trápící se Fernando Torres, jehož akrobatický volej se odrazil od břevna před osamoceného spoluhráče.

Třetí Tottenham doma jen remizoval 1:1 s Wolverhamptonem a nedokázal udržet krok s Manchesterem United. Body ztratil také Liverpool, který na svém hřišti uhrál bezbrankovou remízu se Stoke.

Aston Villa - Everton 1:1 (56. Bent - 69. Anichebe), Blackburn - Fulham 3:1 (45.+4 Pedersen, 46. Dunn, 79. Formica - 56. Duff), Chelsea - Sunderland 1:0 (13. Lampard), Liverpool - Stoke 0:0, Manchester United - Bolton 3:0 (45+1. Scholes, 74. Welbeck, 83. Carrick), Tottenham - Wolverhampton 1:1 (51. Modrič - 22. Fletcher), West Bromwich - Norwich 1:2 (68. Long z pen. - 43. Surman, 79. Morison).