VIDEO Smolaři z Brightonu si vstřelili tři vlastní góly

20. 2. 2012 12:00
Osmifinále FA Cupu: Liverpool - Brighton 6:1

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Liverpool - Hodně kuriózní moment se přihodil v nedělním osmifinále FA Cupu mezi fotbalisty Liverpoolu a druholigového Brighton & Hove Albion. Hostující tým si totiž vstřelil hned tři vlastní góly, a velkou měrou se tak "přičinil" na kanonádě Liverpoolu 6:1.

Největším smolařem zápasu byl někdejší záložník Chelsea Liam Bridcutt, který si do statistik připsal hned dva vlastní góly.

Arsenal vypadl z FA Cupu, Chelsea vydřela remízu

Ještě více se však zviditelnil jeho spoluhráč Lewis Dunk. Dvacetiletý obránce Brightonu, který prohrával v 71. minutě po druhém Bridcuttově vlastňáku 1:4, si za další tři minuty vstřelil jen těžko uvěřitelný gól (video nahoře - zdroj: youtube.com).

Fotbalisté Liverpoolu se radují z vysoké výhry, ke které jim pomohli tři vlastňáky soupeře | Foto: Reuters

Na centr útočníka Liverpoolu Luize Suáreze z levé strany nedosáhl slovenský brankář Brightonu Peter Brezovan, který dříve působil ve Zbrojovce Brno, HFK Olomouc či Břeclavi.

Míč propadl na malé vápno k Dunkovi, který si nejprve čelem k opuštěné brance zpracoval míč na prsou, ve snaze připravit si balon k odkopu si jej však kolenem předkopl příliš, a přestože se snažil neštěstí odvrátit, míč odkopával až za brankovou čarou.

Liverpool pak v závěru vstřelil ještě jeden gól, kterým potvrdil postup do čtvrtfinále, v němž doma přivítá loňského finalistu soutěže ze Stoke. Už v neděli jej však ve Wembley čeká finále Carling Cup proti druholigovému Cardiffu.

Na všechny branky ze zápasu Liverpool - Brighton se podívejte ZDE (zdroj: footytube.com)