reklama

VIDEO Smutek vystřídala extáze, Wisla postupu nevěřila

Fanoušci Wisly Krakov. Fanoušci Wisly Krakov. autor: Reuters
Podívejte se, jak prožíval Krakov v EL zprávu o postupu

Krakov - Večer jak z holywoodského filmu o podceňovaném sportovním týmu, který nakonec ke štěstí přišel, si prožili ve středu večer hráči a fanoušci Wisly Krakov.

Před posledním zápasem ve skupině K Evropské ligy totiž nutně potřebovali porazit na domácím hřišti nejsilnější tým skupiny Twente Enschede a zároveň museli spoléhat na to, že Fulham, jejich největší konkurent v boji o postup, doma zaváhá s outsiderem z Odense.

První část úkolu Wisla před domácími fanoušky splnila, když Twente i s českým záložníkem Tomášem Jirsákem v sestavě porazila 2:1.

Jenže činili se i Fulham s Marcelem Gecovem v základu, který nad Odense vedl již 2:0 a ještě v devadesáté minutě držel postupové skóre 2:1.

Čtěte také:

VIDEO Kozák řídil postup Lazia do playoff Evropské ligy
Grygera se dnes ve Vailu konečně dočká operace kolena

V tu chvíli se zdálo, že je pro Poláky vše ztraceno.

Jenže zatímco fanoušci i hráči Wisly v Krakově po závěrečném hvizdu utkání s Twente již smutnili nad promarněnou příležitostí k postupu, srovnal na fulhamské Craven Cottage v poslední minutě nastavení Fall na konečných 2:2.

A protože žádný další gól už v Londýně nepadl, postoupili do pátečního losování jarní části Evropské ligy Krakovští. V osudí nenasazených týmu mimochodem doplní Legii Varšava a třeba i Viktorii Plzeň.

Na to, jak prožíval Krakov vyrovnání Odense se podívejte zde:

Youtube video Youtube video   Přehrajte zde

Na to, jak se vyvíjel duel Fulham - Odense se podívejte zde:

Youtube video Youtube video   Přehrajte zde

 

reklama