VIDEO Sudí byl ubohý, zlobil se kouč Liverpoolu po vyřazení

10. 12. 2014 9:20
Liverpool v posledním kole základní skupiny Ligy mistrů jen remizoval s Basilejí 1:1 a v soutěži skončil.
Červená, nebo ne? Markovičův zásah do obličeje Safariho nebyl nijak hrozný, ovšem hráč Liverpoolu dobře věděl, co dělá | Video: youtube.com

Liverpool - Matné výkony ve většině zápasů i špatné soudcování rozhodčího v posledním utkání. To jsou podle trenéra Liverpoolu Brendana Rodgerse důvody, proč jeho tým letos v Lize mistrů končí už po základní skupině.

"Z vyřazení jsme zklamaní. Ale prostě jsme v zápasech nebyli dostatečně dobří, nesbírali jsme body, a proto končíme," vyjmenoval Rodgers základní příčiny neúspěchu. Na jaře tak Liverpool čeká "pouze" Evropská liga, naopak Basilej se může těšit na play off.

Liverpool začal špatně

Přestože "Reds" měli po pěti duelech na kontě pouze jedinou výhru, drželi pro domácí bitvu s Basilejí postup ve svých rukách.

Jenže už ve 25. minutě jim cestu za nutnou výhrou zatarasil Fabian Frei a zaskočenému anglickému celku trvalo hodně dlouho, než dokázal zareagovat alespoň zlepšenou hrou. "Nehráli jsme dobře, málo jsme bojovali," přiznal kapitán Liverpoolu Steven Gerrard.

"V prvním poločase jsme hráli výborně. Před zápasem jsme věděli, co nám k postupu do další fáze stačí. Nechtěli jsme úplně zalézt," popsal první půli český brankář Basileje Tomáš Vaclík v rozhovoru pro Prima Cool.

Za vyloučení spílá Rodgers sudímu

Další překážku si hodili domácí pod nohy sami. To když byl v 60. minutě zbytečně vyloučen střídající Lazar Markovič, jenž se rukou ohnal po Behrangu Safarim, kterého zasáhl do obličeje.

Rodgerse červená karta pořádně namíchla. Ovšem místo aby vyčinil svému svěřenci, vyčetl červenou kartu sudímu Björnu Kuipersovi.

"Bylo to otřesné rozhodnutí," řekl kouč Liverpoolu bez servítků. "Přestože se Markovič ohnal, na vyloučení to nebylo. Sudí spatřil ležícího hráče, ale nevím, jestli viděl, co se skutečně stalo," sahal Kuipersovi do svědomí. "Rozhodčí byl ubohý."

Obrat už nestihli

Vyloučení ostrovní tým paradoxně posadilo na koně. Už neměl co ztratit a nač čekat. Proto se v poslední dvacetiminutovce vrhnul do zoufalé ofenzivy, která v 81. minutě přinesla Gerrardovo skvostné vyrovnání z přímého kopu. I díky spolehlivému výkonu gólmana Tomáše Vaclíka však Liverpoolští kýžené výhry nedosáhli.

"Domácí se v druhém poločase tlačili dopředu ve více hráčích, neměli co ztratit. Museli dát gól, což se jim nakonec podařilo ze standardky. Jinak ale myslím, že jsme to dobře pokrývali," uvedl český bek Basileje Marek Suchý. "Liverpool hrál pak výborně, vyrovnání si asi zasloužil, ale naštěstí si nezasloužil vítězný gól, který by nás vyřadil," dodal Vaclík (ohlasy českých reprezentantů čtěte zde).