VIDEO Sudí zachránil Arsenal od prohry. Zkazil Swansea brejk

26. 3. 2014 18:30
Podívejte se na důležité momenty z úterního zápasu Premier League mezi Arsenalem a Swansea (2:2). | Video: youtube.com

Londýn - Ještě v 90. minutě vedli fotbalisté Arsenalu v úterním zápase Premier League nad Swansea 2:1, nakonec však málem zůstali bez bodu.

V 90. minutě si totiž Arsenal vstřelil kuriózní vlastní gól, když brankář Wojciech Szczesny při odkopu nastřelil do nohy Matthieua Flaminiho, v šesté minutě nastaveného času navíc uháněl z poloviny hřiště sám na Jonathan de Guzman, hlavní rozhodčí Lee Probert však v té chvíli necitlivě zápas ukončil.

Podívejte se na inkriminovaný moment

Není proto divu, že trenér velšského týmu Garry Monk po zápase na tiskové konferenci Probertovi spílal.

"Byla to obrovská chyba. Špatné rozhodnutí. Bylo nám řečeno, že se zápas bude prodlužovat o čtyři minuty. Ale protože jsme pak vstřelili gól, měla se přidat minimálně jedna minuta. To se nestalo," rozčiloval se Monk.

A nebyl sám. Kolem Proberta se hned po jeho verdiktu seběhla prakticky celá jedenáctka hráčů Swansea na hřišti. Také totiž věděli, že dost možná přišli o dva body, které by se mu velmi hodily v boji o záchranu v soutěži.

"Nikdy jsem nic takového neviděl. Je to divné, abych byl upřímný. Měli jsem jasnou šanci vstřelit gól a rozhodčí zápas ukončil. Velmi, velmi zvláštní rozhodnutí," dodal Monk.