reklama

VIDEO Luisaovi hrozí za K.O. rozhodčího pět let žaláře

youtube.com
Při přátelském utkání Düsseldorfu a Benfiky Lisabon kapitán portugalského klubu Luisao složil rozhodčího poté, co nesouhlasil s odpískáním faulu jeho spoluhráče.

Düsseldorf - Práce rozhodčího není žádná legrace. Potvrdit to od teď může hlavní fotbalový sudí Christian Fisher, který v přípravném utkání Düsseldorfu s Benficou Lisabon dostal od kapitána portugalského klubu Luisaa ránu, po které se složil na trávník.

Běžela 39. minuta bezbrankového stavu, sudímu Fisherovi se nelíbil jeden ze zákroků lisabonského Javiho Garcii, tak odpískal volný přímý kop.

Brazilec Luisao začal okamžitě protestovat a vystartoval proti sudímu. Po chvíli handrkování udeřil Fishera, který se bezvládně složil na trávník.

Utkání bylo okamžitě přerušeno a už se nedohrálo. "Jsem v šoku, ve fotbale jsem už dlouho, ale tohle nechápu. Jak se můžou hráči takového klubu, jakým je Benfica, chovat," citoval slova prezidenta německého týmu Petera Frymutha server goal.com.

"Byl jsem překvapen. Neudělal jsem žádný agresivní pohyb. Snažil jsem se jen udržet před spoluhráči a najednou se sudí složil," hájí se Luisao."Já mám svědomí čisté."

Brazilcovi hrozí pět let natvrdo

Za napadení každopádně hráči hrozí až pět let vězení, neboť sudí Fischer na fotbalistu podal v úterý trestní oznámení a záležitost již řeší německé a portugalské úřady.

"Zahájili jsme vyšetřování a požádali o spolupráci portugalskou stranu, která nám musí pomoci s hráčovým výslechem," řekl deníku Bild Ralf Herrenbrück z düsseldorfského státního zastupitelství.

Jeho úřad řeší už druhý fotbalový případ - vyšetřuje i Levana Kobiašviliho z Herthy Berlín, který při květnové odvetě bundesligové baráže s Fortunou rovněž napadl sudího, za což od svazu dostal rekordní trest na sedm a půl měsíce.

"Jako důkaz mám televizní záběry. Luisao si může říkat, co chce, ale jenom ze sebe bude dělat hlupáka. Každý viděl, co se stalo," prohlásil Fischer. "Jsem z toho v šoku. Pískám dvacet let a tohle se mi ještě nestalo. Ani v nižších soutěžích, ani v bundeslize," dodal dvaačtyřicetiletý sudí.

reklama