Rudolf Černík
12. 9. 2018 12:01
Brazilský útočník režíroval výhru nad Salvadorem, přesto si neodpustil další herecké představení.
fotbal, příprava, Brazílie - Salvador, Neymar | Video: Youtube.com

Landover - A nedá si pokoj a nedá. Hvězdný Neymar se sice gólem a třemi asistencemi podepsal pod jednoznačné vítězství brazilské reprezentace 5:0 v přípravném utkání se Salvadorem, jenže zároveň také potvrdil pověst simulanta.

Kapitán "Kanárků" se totiž zřítil k zemi ve 44. minutě po souboji s Bryanem Tamacasem, kdy už jeho celek vedl jasně 3:0. Rozhodčího Jaira Maruffa však jeho etuda rozesmála a s úsměvem ukázal Neymarovi žlutou kartu, byť s tím kouč Brazilců nesouhlasil.

V utkání, které se hrálo v americkém Landoveru, se blýskl i nováček v brazilské reprezentaci Richarlison. Minulý týden si proti USA odbyl debut, proti Salvadoru už se zapsal mezi střelce. Nejprve byl faulován už ve 4. minutě ve vápně a nařízenou penaltu proměnil právě Neymar, který skóroval i v minulém zápasu proti americkému výběru. V 16. minutě už dal jednadvacetiletý útočník Evertonu svůj první reprezentační gól pohotovou střelou po Neymarově přihrávce. V úvodu druhého poločasu napálil míč k tyči a zvýšil na 4:0.

"Jsem rád za ty dva góly i šanci, kterou mi trenér Tite dal," řekl Richarlison, za kterého v červenci Everton zaplatil Watfordu 50 milionů liber.