reklama

VIDEO V Brazílii se porvali fanoušci, zůstal jeden mrtvý

Rvačka mezi fanoušky Vasco da Gama a Atlética Paranaense, po které zůstal jeden mrtvý. youtube.com
Podívejte se na video z utkání mezi Vasco da Gama a Paranaense, při kterém se porvali fanoušci obou brazilských klubů.

Sao Paulo - Mistrovství světa v Brazílii se sice rychle blíží, ale pořadatele stíhá jedna rána za druhou. Sotva se přestala řešit tragická nehoda jeřábu na stadionu v Sao Paulu, přišla z největší jihoamerické země další špatná zpráva.

Při utkání brazilské ligy mezi Vasco da Gama a Paranaense se totiž strhla velká rvačka fanoušků, po které dle zpráv z míst zůstal jeden mrtvý a mnoho dalších zraněných.

"Jsem naprosto zhnusen," řekl po zápase šéf Vasco da Gama Adilson Bautista. "Je smutné, že musíme být svědky takových věcí těsně před mistrovstvím světa. Jsem v šoku - tohle není sport."

Přišla policie pozdě?

Vyhrocené utkání, ve kterém oba týmy potřebovaly zvítězit, bylo přerušeno na dlouhých 70 minut a fanoušky zklidnili až policisté, kteří do davu začali střílet gumovými projektily. Jejich příchod ovšem podle mnohých měl přijít daleko dříve.

"Nikdy jsem nic podobného nezažil, je to smutné," prohlásil záložník Paranense Everton. "Jeden z fanoušků ležel na zemi a a ostatní ho deset minut mlátili, aniž by něco udělali."

"V ochozech nebyli žádní policisté, nikdo se je nepokusil zastavit," kroutil hlavou obránce Paranaense Luiz Alberto.

Podle pořadatelů je přitom na vině hlavně bezpečnostní agentura, kterou si najali. Stejně jako v Gambrinus lize totiž policie zasahuje na stadionech až ve chvíli, kdy již pořadatelé utkání nezvládají.

reklama