reklama

VIDEO V Norsku roste nový Messi. Tohle umí 15letý klučina

Takhle řádí Martin Odegaard v norské lize youtube.com
Podívejte se, co umí 15letý norský fotbalista Martin Odegaard. Odehrál teprve 11 zápasů v norské lize, ale všechny šokoval.

Praha - Jeho fotbalovým idolem je Lionel Messi a kdo ví, jednou ho možná překoná. 15letý Martin Odegaard k tomu má minimálně hodně dobře našlápnuto. Norský klučina totiž ve svém věku stihl už 11 zápasů v domácí nejvyšší soutěži a v dresu Strömsgodsetu nastřílel tři góly.

To samo o sobě je neskutečný úspěch, který z něho právem dělá hvězdu budoucnosti, ale když se podíváte na jeho technickou vybavenost (viz video), musíte přemýšlet, zda se jednou opravdu nevyrovná slavnému Argentinci.

Fotbal má navíc stoprocentně v krvi. Jeho otec Hans Erik Odegaard je někdejší hvězdou Strömsgodsetu, stejně jako jeho syn hrál v záloze a nastřílel tu 52 gólů. Kariéru ukončil v roce 2007. Jméno Odegaard tak v sestavě nechybělo dlouho.

Mladého záložníka objevil pro velký fotbal trenér Ronny Deila, který ale v červnu odešel vést skotský Celtic Glasgow. Kdo ví, třeba si tam šikovného štírka jednou přetáhne.

"Martin je dobrý hráč, ale ještě ne takový, aby se stal hráčem Celticu. Samozřejmě není pochyb, že v budoucnu tomu tak může být. Třeba se naše cesty zase střetnou, uvidíme," řekl Deila norské televizi TV2, když přestupoval do Celticu.

Pokud to ale takhle půjde dál, může mu největší talent norského fotbalu někdo vyfouknout.

reklama