VIDEO Rowdies v Rusku zranili petardou brankáře

17. 11. 2012 16:40

Moskva - Utkání ruské fotbalové ligy mezi Dynamem Moskva a Petrohradem bylo ve 37. minutě ukončeno poté, co brankáře domácího týmu Antona Šunina zranila světlice. Obhájce ligového titulu Zenit v té chvíli prohrával 0:1.

K incidentům docházelo podle agentury Reuters už před zápasem, kdy třicítka chuligánů z Petrohradu napadla fanoušky Dynama v metru. Fanoušci hostů poté narušovali hru již od začátku. Ve 37. minutě jedna ze světlic ze sektoru příznivců Zenitu dopadla poblíž Šunina a poranila mu oko. Rozhodčí po několika minutách utkání ukončil.

Pětadvacetiletý reprezentační brankář musel do nemocnice s popálenou rohovkou. "Něco mi přistálo u nohou, podíval jsem se dolů a v tu chvíli mi petarda vybuchla směrem do obličeje. Hůř vidím i slyším," řekl Šunin.

Vyšetřování začalo okamžitě

Policisté po utkání zadrželi 53 lidí včetně fanouška Zenitu, který hodil petardu směrem k Šuninovi. "Stadion je vybavený kamerovým systémem, takže doufáme, že ho budeme schopni identifikovat," citovala policejního mluvčího agentura Interfax.

Šéf ruské ligy Sergej Čeban přislíbil vyšetření všech událostí. "Ve fotbale nemá taková válka co dělat," uvedl v rozhovoru s televizí NTV Plus. Nejpravděpodobnější variantou je, že Petrohrad prohraje kontumačně 0:3.

Zenit už pohrozil, že v případě nespravedlivého trestu může odstoupit ze soutěže. "Nechápu, proč se z nás Dynamo snaží udělat viníky. Vím, že naši akcionáři a sponzoři budou velice rozzlobení, pokud se s námi nebude zacházet férově. V takovém případě bychom zvážili i odstoupení z ligy," řekl generální ředitel Zenitu Maxim Mitrofanov.