VIDEO Van der Vaart: krásný gól a poté zahozená penalta

26. 9. 2012 22:50
Hodně paradoxní večer zažil v dresu Hamburku nizozemský záložník Rafael van der Vaart.
Takto Van der Vaart neproměnil penaltu, před tím se ale blýsknul parádním gólem na 1:0. Podívejte se v našem videu | Video: Sport

Berlín - V první minutě nastaveného času přišli fotbalisté Hamburku v 5. kole německé ligy o vítězství na hřišti Mönchengladbachu, který i v deseti vyrovnal na 2:2.

O dělbě bodů rozhodl po standardní situaci hlavičkou španělský obránce Álvaro Domínguez.

Van der Vaart v hlavní roli

Večer plný paradoxů ale zažil především domácí navrátilec Rafael van der Vaart, který se do přístavního města vrátil na konci přestupního termínu po čtyřech letech strávených v Realu Madrid a Tottenhamu (v každém klubu dvě sezóny).

Osmadvacetiletý Nizozemec totiž nejprve ve 23. minutě otevřel skóre zápasu nádhernou brankou, když po prodlouženém výkonu od brankáře prostě napálil z první z běhu míč z pětadvaceti metrů do sítě (viz video).

Jenže v 55. minutě za stavu 2:1 po faulu střelce úvodní branky domácích Stranzla na Iličeviče bývalý kapitán Hamburku předvedl jako fotbalový Jekyll a Hyde, když z penaltového puntíku trefil pouze levou tyč za brankářem Ten Stegenem.

Trest za tuto "ledabylost" stihl hosty v podobě vyrovnání Borussie v 91. minutě zápasu. Hamburk, kterému chyběl podruhé za sebou kvůli disciplinárnímu trestu záložník Petr Jiráček, tak nenavázal na předchozí cennou výhru nad obhájcem titulu Dortmundem.

Leverkuse poprvé venku vyhrál

První venkovní výhru v sezoně oslavil Leverkusen, který zvítězil 3:1 v Augsburgu. Michal Kadlec v obraně Bayeru odehrál celý zápas, domácí záložník Milan Petržela byl v 62. minutě střídán.

Tomáš Pekhart se v útoku Norimberku neprosadil a jeho tým podlehl v Hannoveru jednoznačně 1:4. Vítězové se posunuli na třetí místo v tabulce.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Augsburg - Leverkusen 1:3 (51. Werner - 7. Kiessling, 39. Wollscheid, 44. Schürrle), Freiburg - Brémy 1:2 (36. Schmid - 47. Akpala, 59. Hunt), Hannover - Norimberk 4:1 (52. a 64. Ya Konan, 21. Stindl, 29. Huszti - 73. Chandler), Mönchengladbach - Hamburk 2:2 (39. Stranzl, 90.+1 Domínguez - 23. Van der Vaart, 45. Rudněvs), Stuttgart - Hoffenheim 0:3 (5. Usami, 47. Joselu, 58. Johnson).