28. 7. 2009 11:41
Dominik Kraut si jeden zápas nezahraje
Fanoušci Baníku měli o čem mluvit
Fanoušci Baníku měli o čem mluvit | Foto: Ondřej Besperát

Ostrava - Rozhodčí Radek Kocián by měl poděkovat fotbalistům Baníku Ostrava, že se jim podařilo dotáhnout sobotní zápas proti Příbrami do vítězného konce. Jinak by se o jeho minele z tohoto utkání asi ještě dlouho mluvilo.

Premiéra nového trenéra Miroslava Koubka na lavičce slezského celku vyšla. Jeho svěřenci vyhráli na úvod ročníku 2:1, nicméně tři body zachránili až v nastaveném čase. A v době, kdy hráli jen o deseti.

Kocián, který už v minulosti několikrát pykal za hrubé chyby, se dopustil dalšího omylu.

Čtěte dále: Baník urval tři body. Kladno překvapilo v Liberci

Běžela 75. minuta, když příbramský fotbalista Zdeněk Šmejkal na hřišti najednou zajel do protihráče Dominika Krauta.

Prvně jmenovaný spadl k zemi, začal křičet a svíjet se. Rozhodčí ihned přiběhl a vytáhl žlutou kartu pro domácího hráče. Kvůli tomu, že šlo o druhé potrestání, musel Kraut předčasně do kabin.

Z videozáznamu ale vyplývá, že Šmejkal vše nasimuloval. Hned se zvedl, nepotřeboval ošetřit a ještě si stihl promluvit s novým koučem středočeského celku Slovákem Karolem Markem.

Kraut si pak postěžoval, že vůbec nefauloval. Jak reagoval trenér hostů? "Baník nás ničím konkrétním nepřekvapil a svým chlapcům nemám co vyčítat. Ve druhé půli se nás snažili zastrašit takovými zákeřnými fauly," uvedl trenér Příbrami.

Oba fotbalisté si nakonec kvůli novým pravidlům minimálně jeden zápas nezahrají. I Šmejkal byl totiž v nastaveném čase vyloučen a nyní budou oba čekat na verdikt disciplinární komise.

"Snad dostane stop jen na jeden zápas," řekl Aktuálně.cz tiskový mluvčí klubu Igor Bruzl. Ale stěžovat si na výkon rozhodčího Ostrava nebude. "Vyhráli jsme, nebudeme brečet," dodal.