VIDEO Zemřel mu syn, přesto šel na hřiště a dal gól

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
3. 11. 2011 15:45
Angličan Billy Sharp hrál tři dny po úmrtí syna

Doncaster - Přestože mu v sobotu zemřel dva dny po narození syn, rozhodl se útočník anglického Doncasteru Rovers Billy Sharp už v úterý nastoupit k zápasu Championship, tedy druhé anglické ligy.

A co víc. Pětadvacetiletý útočník, který přivedl tým do zápasu proti Middlesbrough jako kapitán, vstřelil ve 14. minutě úvodní gól zápasu a hned poté památku zesnulého Lueyho Jacoba uctil pozdravem do nebe.

"Byl to nejdůležitější gól mé kariéry," řekl Sharp po zápase BBC.

Před pozdravem si přetáhl přes hlavu dres a na tričku pod ním měl nápis "To je jen pro tebe synu". Shovívavý byl v tu chvíli i hlavní rozhodčí zápasu Darren Deadman, který Sharpovi za přetáhnutí dresu přes hlavu neudělil žlutou kartu.

Ještě v pondělí přitom Sharp byl v nemocnici se svou manželkou, pak se ale rozhodl uctít památku svého syna na hřišti.

Newcastle znovu vyhrál a v anglické lize je třetí

"Zavolal mi den před zápasem a řekl mi, že chce hrát. Chtěl dát gól pro svého syna a celou rodinu. Byl opravdu odhodlaný. Když mi to řekl, tak jsem prostě nemohl říct ne," uvedl pro klubový web trenér posledního týmu tabulky Dean Saunders.

Před zápasem uctily oba týmy s diváky památku Sharpova syna minutovým potleskem vestoje. Mezitím hlasatel přečetl Sharpův vzkaz "Spi sladce mezi anděly, synu".

Sharp a ani jeho spoluhráči sice už žádný gól nepřidali a favorizovaní Boro, kteří bojují o postup do Premier League, vyhráli 3:1, přesto hostující hráči vítězství nijak výrazně neslavili.

"Pro každého, kdo má děti, je nepředstavitelné, jaké emoce s ním musely cloumat. Nemám slov. Celý příběh je o to silnější, že se mu podařilo vstřelit pro svého syna gól. A vaše titulky by teď měly znít: Gól z nebe," řekl BBC trenér vítězů Tony Mowbray.