Rudolf Černík
18. 11. 2018 18:27
Srbský útočník Aleksandar Mitrovič se pokusil napodobit slavný kousek Antonína Panenky, a to dokonce na stejném stadionu. Jenže neuspěl.
fotbal, Liga národů 2018, Srbsko - Černá Hora, Aleksandar Mitrovič po neproměněné penaltě | Foto: Reuters

Bylo by to symbolické. Ve stejném městě a dokonce na stejném stadionu, kde v roce 1976 rozhodl Antonín Panenka svým nesmrtelným "vršovickým dloubákem" rozstřel finále mistrovství Evropy, se pokusil předvést stejný kousek srbský útočník Aleksandar Mitrovič.

Ve 38. minutě souboje Ligy národů proti Černé Hoře si za stavu 2:0 postavil míč na penaltový puntík, rozběhl se, podebral míč, brankář skočil k tyči - a balon přeletěl břevno…

Mitrovičova nepodařená penalta:

"Nevím, co mě to napadlo, že jsem penaltu kopnul takhle. Viděl jsem, jak ji podobně zahrál v pátek Memphis Depay, tak jsem se na poslední chvíli rozhodl pro to samé," krčil po zápase rameny útočník Fulhamu.

Takto proměnil Nizozemec Depay penaltu v duelu s Francií:

Bylo ale jen spravedlivé, že Mitrovič pokutový kop neproměnil. Španělský rozhodčí Mallenco ho totiž nařídil nesprávně, Nemanja Matič vůbec faulován nebyl, kopl do země…

Černohorci zápas sice ve druhé půli zdramatizovali, když snížil Stefan Mugosa, ale Srbové už si vítězství vzít nenechali a před posledním kolem mají stále velkou šanci na postup ze třetí ligy. Před Rumunskem vedou o dva body.