reklama

Viktoria Žižkov se dostala z nejhoršího. Popere se o postup do druhé ligy

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: ČTK
Před půl rokem bojovala Viktoria Žižkov o holé přežití. Hrozila ji insolvence a dlužila Praze 3 za pronájem stadionu. V důsledku toho musela nedobrovolně sestoupit do České fotbalové ligy a začít bojovat o návrat.

Praha - Před půl rokem bojovala Viktoria Žižkov o holé přežití. Hrozila ji insolvence a dlužila Praze 3 za pronájem stadionu. V důsledku toho musela nedobrovolně sestoupit do České fotbalové ligy a začít bojovat o návrat.

Navíc vedení pražského klubu trápil šest let starý spor o dlužnou částku za přestupy Josefa Hušbauera a Zdeňka Koukala, která činila přibližně devět  milionů korun. Všechny tyto problémy jsou, zdá se, zažehnány a klub se pomalu začíná znovu stavět na vlastní nohy.

"Mužstvo se začalo přebudovávat. Přišlo devět nových hráčů, kdy jsme, zjednodušeně řečeno, vyměnili celou lavičku. Přišli hráči, kteří by měli patřit do kádru, který by se měl prát o postup. Uděláme pro to maximum a klub nám k tomu poskytuje ideální podmínky,“ vyjádřil se o týmových ambicích trenér Zdeněk Hašek.

"V přípravě absolvoval tým 55 tréninkových jednotek a sehrál 11 zápasů. Za práci v přípravě musím tým pochválit. Budeme se snažit hrát útočně stylem 4 – 3 – 3, což dokládá i deset útočníků na soupisce pro jarní část“ pokračoval trenér.

Kauza Hušbauer byla vyřešena

Během uplynulého půlroku však měl pražský klub i jiné než fotbalové starosti. To se však podle slov statutárního ředitele Jiřího Rývy podařilo zažehnat.

"Postupně se propracováváme k úplnému oddlužení a během dvou měsíců bychom měli být z problémů venku. Dostali jsme se z nejhoršího a klub tak může dál žít svým životem. V současné době také probíhá jednání s městskou částí Praha 3, abychom měli na papíře vyřešené vztahy s městem.“

Sportovní novinky do e-mailu

Sportovní novinky do e-mailu
  1. Přihlaste se k odběru sportovního newsletteru Aktuálně.cz
  2. Každé všední ráno vám pošleme přehled nejzásadnějších zpráv
  3. Odhlásit se můžete kdykoliv

Chci být v obraze, chci se přihlásit >>


Ke zdárnému konci se také chýlí spor s Baníkem Ostrava, který šest let dlužil Viktorii miliony za Josefa Hušbauera a Zdeňka Koukala.

"Mezi kluby proběhla dohoda o narovnání, jejíž první část byla naplněna. To, že došlo k dohodě, byl pro nás obrovský impuls,“ pochvaluje si Rýva. Nicméně přesnou částku odmítl specifikovat, pouze podotkl, že byla ke spokojenosti obou klubů.

Viktoria Žižkov představí nové dresy a web

Viktorie se posouvá dopředu také na marketingové úrovni. Během čtrnácti dnů by pražský klub měl spustit nové webové stránky, kde budou konkrétní informace o činnosti klubu, týmu dospělých nebo mládeže.

Jarní část České fotbalové ligy, do které vstupuje Viktorie Žižkov ze šesté pozice, startuje již o tomto víkendu. Pražský klub se na úvod utká s Královým Dvorem. Utkání se odehraje v neděli 6. března v 10:15 na stadionu pod Vítkovem.

V tomto utkání Viktoriáni poprvé nastoupí v nových dresech, na kterých značku Adidas nahradí Uhlsport. Diváci budou mít na zápas vstup zdarma.

reklama