reklama

Viktoriáni: Každá série jednou končí, chceme zůstat první

Plzeňští Spartu nějaký čas nedokázali porazit, teď ale podle nich přichází pravá chvíle sérii přerušit. Plzeňští Spartu nějaký čas nedokázali porazit, teď ale podle nich přichází pravá chvíle sérii přerušit. autor: Tomáš Liška
S cílem uhájit první místo v tabulce a pokud možno odskočit Spartě na čtyři body jdou do sobotního šlágru 13. kola fotbalisté Plzně.

Plzeň - S cílem uhájit první místo v tabulce a pokud možno odskočit Spartě na čtyři body jdou do sobotního šlágru 13. kola fotbalisté Plzně. Vědí však, že ať už zápas se Spartou dopadne jakkoli, pro boj o titul nebude mít rozhodující roli, jelikož do konce sezony zbývá stále hodně zápasů.

"Chceme prostě zůstat první, nic jiného neřešíme. Uděláme všechno pro vítězství a ostatní jde teď stranou," prohlásil záložník Václav Pilař pro klubový web.

"Máme teď před sebou ten nejdůležitější zápas. Chceme zůstat na špici a navíc máme šanci odskočit. Je to náš největší podzimní vrchol, ale každý zápas je důležitý. Když by se nám povedlo porazit Spartu, ale pak bychom nezvládli další zápasy, tak by to bylo na nic," dodal.

Psychologickou výhodu Plzeň nemá

Podobně vidí sobotní šlágr i David Limberský. "Jsme rádi, že jsme první v tabulce, ale ještě to nemá moc vypovídající hodnotu. Přeci jen je teprve odehraných 12 kol a neberu to jako psychologickou výhodu. Rozdáme si to se Spartou jako rovný s rovným," řekl reprezentační obránce.

"Ještě je hrozně moc zápasů, takže bych význam zápasu pro boj o titul nepřeceňoval. Ale bylo by určitě příjemné, kdybychom odskočili na čtyři body," dodal záložník Ondřej Vaněk.

Plzeň už Spartu pět zápasů za sebou neporazila, a to včetně finále Poháru a Superpoháru. "Ale doma jsme s nimi zas tak špatně nehráli. Každá šňůra jednou končí a nevidím důvod, proč bychom neměli vyhrát nyní," prohlásil Limberský.

Pilař: Musíme hrát agresivně a nedat prostor

Věří tomu i Pilař, který si dobře pamatuje výhru 3:1 na Spartě, ke které přispěl gólem.

"Pak už jsem šel do zahraničí, takže další zápasy jsem sledoval jen v televizi. Potřebujeme zlepšit všechno, musíme hrát agresivně a nedat jim prostor," hledal recept Pilař, který si proti Spartě zahrál i v letním Superpoháru, ale jako střídající hráč musel po pár minutách trávník znovu opustit kvůli tržné ráně v obličeji. "A ještě jsme prohráli. Doufám, že teď pro mě ten zápas dopadne lépe," dodal.

Zápas bude rovněž soubojem velké části národního týmu. Plzeň na poslední sraz reprezentace poslala Pilaře, Limberského, Václava Procházku, Daniela Koláře a Radima Řezníka, Sparta zase Bořka Dočkala, Davida Lafatu, Lukáše Váchu, Pavla Kadeřábka a Ladislava Krejčího.

"Tohle je klubová úroveň a s reprezentací to hodně odděluji. Reprezentace jde teď stranou. Tam táhneme za jeden provaz, ale tady se už soustředíme každý na sebe. My i oni budou chtít zvítězit. Nároďák nás teď vůbec nezajímá," řekl Limberský.

Ten už ani nijak výrazně neprožívá to, že podobně jako dalších sedm spoluhráčů v minulosti působil právě ve Spartě. "Už je to asi sedm let. Koukám se na to spíše tak, že je to náš největší rival a ne můj bývalý klub," konstatoval Limberský.

Hejda: Je to normální ligový zápas

Stejně to bere i další z bývalých sparťanů Lukáš Hejda. "Přišel jsem sem ze Sparty, ale to už jsou tři roky. Teď už to tak neprožívám. Je to normální ligový zápas, jen hraje první s druhým a bude to více sledované. Ale zase bych to moc nehrotil," dodal plzeňský stoper.

Do sestavy by se měl Hejda vrátit po karetním trest, bude tak mít na starosti sparťanského kanonýra Davida Lafatu. "Už jsem proti němu několikrát hrál. Navíc ho znám dobře i z tréninku v Jablonci, kde jsme spolu působili. Ve vápně je neuvěřitelný, má obrovský čuch na šance. Obránce musí neustále sledovat jeho i balon, v tom je to složitější," řekl Hejda.

reklama