reklama

Viktoriáni si chválí přínos Horvátha: S ním je psychika jiná

Pavel Horváth si neodpustí vtípky ani jako trenér Pavel Horváth si neodpustí vtípky ani jako trenér autor: Tomáš Liška
Pavel Horváth je zase v Plzni, ovšem tentokrát jako trenér.

Plzeň - Skoro to připomínalo tu starou pohárovou Plzeň, s útočnými fotbalovými nápady a chytrými standardními situacemi. Západočeši ve čtvrtečním klání play off kvalifikace Evropské Ligy nakonec rozstříleli srbskou Vojvodinu Novi Sad 3:0, a mají tak před odvetou více než solidní náskok.

Tým si o víkendu prošel výměnou trenéra. Po Miroslavu Koubkovi přišel někdejší asistent v Plzni Karel Krejčí a přivedl si s sebou další známou tvář, bývalého kapitána týmu Pavla Horvátha. Nakolik byla čtvrteční výhra zapříčiněná náhlým zvratem na lavičce, nechtěli po zápasu hráči příliš spekulovat.

"Když je nový trenér, tak je to vždycky nový impulz, přijdou nové pokyny a pomůže to, na druhou stranu, hrát hodně dopředu nás nabádal i pan Koubek, to nebylo o tom, že bychom chtěli hrát zanďoura. Jen nám to tam konečně napadalo," řekl střelec druhého gólu Ondřej Vaněk.

Vaněk: Horvi je obrovská persona

Sám byl rád, že se konečně prosadil, jeho trefě z 51. minuty ale předcházela podobně nadějná dělovka z prvního poločasu, kterou ovšem Srdjan Žakula v bráně efektně lapil. "To už je kolikátý zápas, že tam nějaké střely mám, ale gólmani mi to vždycky čapnou. Už jsem tu první střelu viděl, že je v síti, i kluci říkali, že už to vypadalo nadějně, ale brankář se fantasticky natáhl," krčil rameny.

Právě jeho pokusy vyplynuly z rozehrání standardních situací, které Plzeň ve čtvrtek rozehrávala hodně nápaditě. Koukal z nich rukopis Pavla Horvátha. "My jsme si nacvičovali standardky každý zápas, ale dneska jsme asi do toho víc šli. S Horvim je ta psychika trochu jiná. Ještě před rozehráním situace na nás křičí pokyny, i když to dělali i ostatní trenéři, zřejmě to bude hlavně u nás v hlavě," uznal.

Někdejší plzeňský špílmachr byl na lavičce aktivnější než hlavní trenér Krejčí, čtvrtý rozhodčí už mu v druhém poločase dokonce vyhrožoval, že ho nechá posadit na tribunu.

"Je to obrovská persona a člověk ho na tom hřišti vnímá. Zklidnil se, i když to nejde ze dne na den se úplně změnit. Ještě není úplně trenérem, ale my ho i tak respektujeme, vidí totiž věci trochu jinak," vysvětluje Vaněk.

Limberský: Do Srbska pojedeme dát gól

"Má hlavně vliv na kabinu, taky hodně mluví do ofenzivy a standardních situací. I když nás například nabádal, abychom to zbytečně moc neotvírali, když jsme vedli dva a tři nula, radil nám, ať radši máme o jednoho hráče víc vzadu," doplnil ho obránce a kapitán David Limberský.

Ten po zápase zažíval úplně jiné pocity než po vyřazení z Ligy mistrů před dvěma týdny. "Když jsem tu s vámi mluvil naposledy, tak jsem byl hodně smutný a byl to asi nejhorší okamžik mé kariéry, teď je ten výsledek hodně povzbudivý. Dneska jsme šli do zápasu s čistou hlavou, naopak proti Maccabi jsme hájili náskok a byli jsme ustrašení," vzpomíná levý zadák Viktorie.

Druhým dechem ale dodává, že v odvetě nebudou chtít Západočeši nic podcenit. "V klidu určitě do Srbska nepojedeme, budeme i tam chtít uhrát nulu, a když tam vstřelíme gól, tak už bude v podstatě po zápase, takže tam jedem s touhou dát branku," nabádá.

reklama