reklama

Viktorka se vrací na Žižkov, před novou sezonou ale mění majitele

Ilustrační foto. Ilustrační foto. autor: ČTK
Fotbalisté Viktorie Žižkov budou nadále působit v druhé lize. Tradiční pražský klub po změnách ve vlastnické struktuře a dohodě s radnicí obdržel licenci, která je nezbytná pro účast v druhé nejvyšší soutěži. Domácí zápasy bude Viktoria znovu hrát na stadionu v Seifertově ulici, v minulé sezoně byla v azylu na Proseku.

Viktoria půjde do nadcházející sezony s novými majiteli. Dosavadní vlastník klubu Martin Louda odprodal akcie předsedovi představenstva Milanu Richterovi a členovi představenstva Jiřímu Rývovi. Louda v poslední době neúspěšně jednal s žižkovskou radnicí o odkoupení stadionu v Seifertově ulici, který nesplňoval podmínky k udělení profesionální licence pro druhou ligu.

Automaty a exekuce? Vše se dá překonat, tvrdí Koloušek. Průšvih je prý covidová pauza Automaty a exekuce? Vše se dá překonat, tvrdí Koloušek. Průšvih je prý covidová pauza Čtěte zde

Noví majitelé se s vedením Prahy 3 dohodli na pronájmu stadionu a licenční komise následně schválila stadion za vyhovující pro danou soutěž. Klub, který měl v nedávné době finanční problémy, je nyní oddlužený.

"Jsem rád, že Viktorka má konečně licenci. Klub je stabilizovaný, bez dluhů a já ho mohu s klidným srdcem předat vedení v čele s Milanem Richterem. Pevně věřím, že je ve správných rukách, a dle mých informací je již dnes dostatečně finančně zajištěn na další ročník," uvedl Louda v tiskové zprávě, zaslané ČTK.

Podle Richtera má Viktoria pokrytý rozpočet na novou sezonu. "Stávající sponzoři vyčkávali pouze na dotažení smlouvy o pronájmu stadionu, logicky chtějí investovat peníze do klubu, který má dlouhodobou jistotu jak licence, tak alespoň nájmu. V těchto dnech také vedeme jednání i s potencionálním generálním partnerem," uvedl Richter.

Skutečnost, že Žižkov může nadále pokračovat v profesionálních soutěžích, kvitoval i nový předseda Fotbalové asociace ČR Petr Fousek. "Vidět Viktorku na podzim ve druhé lize a navíc na jejím domovském stadionu na Seifertově ulici je dobrá zpráva jak pro fanoušky, tak pro celý český fotbal. Klub i Prahu 3 čeká ještě hodně práce, ale pevně věřím, že všichni zainteresovaní pro to udělají maximum," uvedl Fousek.

Druhá liga se v nové sezoně vrátí k tradičním 16 účastníkům, v minulém ročníku ji hrálo jen 14 týmů kvůli tomu, že se předtím v nejvyšší soutěži nedokončila nadstavbová skupina o titul a nikdo elitu neopustil. Letos z první ligy sestoupila trojice Opava, Příbram, Brno.

Třetí nejvyšší soutěže se kvůli koronavirové pandemii na jaře nedohrály. Druhou ligu doplnil lídr ČFL Sparta Praha B a z MSFL se posunul výše Vyškov. Ten sice figuroval v nedohrané tabulce až třetí, ale jelikož měl na kontě o jedno utkání méně, byl po přepočtu na bodový koeficient nepatrně lepší než soupeři. Druholigová sezona začne o víkendu 24. a 25. července.

reklama