reklama

Villara v roli místopředsedy UEFA střídá kvůli podezření z korupce Ital Uva

Ángel María Villar rezignoval na post místopředsedy UEFA. Ángel María Villar rezignoval na post místopředsedy UEFA. autor: ČTK
Španěl Ángel María Villar rezignoval na post místopředsedy UEFA, jelikož byl v červenci zatčen kvůli podezření ze zpronevěry, korupce a podvodu.

Ženeva - Novým místopředsedou Evropské fotbalové unie byl na dnešním mimořádném kongresu UEFA jmenován Michele Uva. Dvaapadesátiletý Ital ve funkci nahradil Španěla Ángela Maríu Villara, který rezignoval kvůli podezření z korupce.

Španělská vláda suspendovala šéfa fotbalového svazu Villara kvůli podezření z korupce Španělská vláda suspendovala šéfa fotbalového svazu Villara kvůli podezření z korupce Čtěte zde

Uva je ředitelem italské federace, rovněž působí v Italském olympijském výboru. Do výkonného výboru UEFA byl zvolen letos v dubnu. Po odchodu Villara byl nyní povýšen na jednoho z pěti zástupců prezidenta Aleksandera Čeferina. Villarovy povinnosti v Radě FIFA převezme do únorového kongresu UEFA další viceprezident Fernando Gomes z Portugalska.

Sedmašedesátiletý Villar byl v červenci zatčen spolu se synem Gorkou, sekretářem regionální federace na Tenerife Ramonem Ángelem Hernándezem a viceprezidentem svazu pro ekonomiku Juanem Padrónem. Policie je podezírá ze zpronevěry, korupce a podvodu, Villar všechna obvinění popírá.

Bývalý reprezentační záložník vedl španělský fotbal bezmála třicet let, viceprezidentem UEFA byl od roku 1992. Po loňském odstoupení Michela Platiniho vedl UEFA jako dočasný předseda.

reklama