Villarreal vyhrál na hřišti Levante a doráží na Real

24. 11. 2013 23:18
Report z nedělních zápasů 14. kola španělské nejvyšší soutěže.
"Žluté ponorce" se daří.
"Žluté ponorce" se daří. | Foto: Reuters

Valencie - Fotbalisté Villarrealu zdolali ve 14. kole španělské ligy Levante 3:0 a pojistili si čtvrté místo v tabulce. Ligový nováček ztrácí sedm bodů na třetí Real Madrid a před pátým Bilbaem, které čeká pondělní dohrávka v Málaze, má k dobru čtyři.

Zápas v Levante ovlinil hned úvod

Duel na hřišti Levante poznamenala desátá minuta, ve které byl vyloučen domácí brankář Keylor Navas za faul na Ikechukwua Ucheho, náhradníka Javiho Jiméneze navíc z nařízené penalty překonal Bruno Soriano.

Druhý gól "Žluté ponorky" přidal Uche po nahrávce Soriana za obranu a těsně před koncem nigerijský útočník i uzavřel skóre, když zblízka nůžkami dorazil míč do branky po rohovém kopu.

Derby jasně pro Sevillu

FC Sevilla v minulé sezoně v domácím derby skórovala už po patnácti vteřinách a zvítězila 5:1 a i tentokrát soupeře zaskočila rychlým gólem. Už ve druhé minutě se prosadil Carlos Bacca.

V tabulce poslední Betis pak přišel těsně před poločasem o naději na dobrý výsledek, protože po druhé žluté kartě ztratil stopera Paulaa a po následném přímém kopu navíc přidal druhý gól Stéphane Mbia.

Sevilla, která v základní skupině Evropské ligy dvakrát remizovala 1:1 s Libercem, přidala dvě branky i po přestávce. Nejprve se trefil Víctor Machín a těsně před koncem hlavičkou uzavřel skóre Vicente Iborra.

Valencia prohrála na hřišti nováčka

Mimo pohárové příčky zůstává Valencie, která prohrála na hřišti nováčka z Elche 1:2. Domácí vedli od 57. minuty, kdy se trefil záložník Fidel, o čtvrt hodiny později ale po necelé minutě na hřišti srovnal Juan Bernat. První ligový gól dvacetiletého záložníka nicméně Valencii na bod nestačil, protože šest minut před koncem rozhodl Christian Herrera.

Vallecano potvrdilo, že má nejhorší obranu v lize, a po domácím debaklu 1:4 s Espaňolem Barcelona je se skóre 13:34 poslední. Kataláncům zařídil první výhru po čtyřech ztrátách hattrickem Sergio García, jeden gól přidal Christian Stuani. Za domácí zkorigoval skóre Saúl Ňíguez.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo:

Levante - Villarreal 0:3 (74. a 89. Uche, 13. Soriano z pen.), Vallecano - Espaňol Barcelona 1:4 (81. Ňíguez - 27. z pen., 51. z pen. a 83. Sergio García, 85. Stuani), Elche - Valencie 2:1 (57. Fidel, 84. Herrera - 73. Bernat), FC Sevilla - Betis Sevilla 4:0 (2. Bacca, 44. Mbia, 59. Machín, 88. Iborra).

1. FC Barcelona 14 13 1 0 42:8 40
2. Atlético Madrid 14 12 1 1 38:9 37
3. Real Madrid 14 11 1 2 40:17 34
4. Villarreal 14 8 3 3 24:13 27
5. Bilbao 13 7 2 4 20:18 23
6. San Sebastian 14 5 5 4 23:20 20
7. Getafe 14 6 2 6 17:21 20
8. FC Sevilla 14 5 4 5 27:26 19