Villas-Boas zahájil pohádkovou ruskou misi vítězně

24. 3. 2014 19:37
Portugalský trenér André Villas-Boas zahájil své angažmá v Petrohradu ligovým vítězstvím 2:1 nad Samarou.
Fotbalisté Zenitu slaví.
Fotbalisté Zenitu slaví. | Foto: Reuters

Petrohrad - Portugalský trenér André Villas-Boas zahájil své angažmá v Petrohradu ligovým vítězstvím 2:1 nad Samarou. Pomohli mu k tomu především autor obou gólů Hulk a brankář Lodygin, který hostujícím fotbalistům zneškodnil dvě penalty. Zenit je v tabulce druhý, na vedoucí Lokomotiv Moskva ztrácí tři body.

Šestatřicetiletý Villas-Boas, bývalý trenér brankáře Petra Čecha v Chelsea, skončil v prosinci na lavičce Tottenhamu. V Petrohradu nahradil Luciana Spallettiho a podepsal dvouletou smlouvu. Podle ruských médií má Villas-Boas v Zenitu základní plat 8,5 milionu eur za sezonu (233 milionů korun) plus bonusy.

Brazilský útočník Hulk hrál před časem pod jeho vedením v Portu. Právě hlavní hvězda petrohradského mužstva měla díky dvěma vstřeleným gólům velkou zásluhu na Villasově-Boasově vítězné premiéře na lavičce Zenitu. Hosté v druhé půli snížili, pak ale domácí brankář Lodygin během osmi minut zneškodnil Caballerovi dva pokutové kopy.