Chelsea jen remizovala, vítězná série Arsenalu má čtvrtý díl

Aktualizováno 4. 5. 2014 19:29
Fotbalisté Chelsea pouze remizovali v utkání 37. kola anglické ligy s Norwichem 0:0. Zůstávají tak na třetím místě o bod za vedoucí dvojicí a o tři body před čtvrtým Arsenalem.
Olivier Giroud slaví vítězný gól Arsenalu proti West Bromwichi.
Olivier Giroud slaví vítězný gól Arsenalu proti West Bromwichi. | Foto: Reuters

Londýn -  Fotbalisté Chelsea pouze remizovali v utkání 37. kola anglické ligy s Norwichem 0:0. Zůstávají tak na třetím místě o bod za vedoucí dvojicí a o tři body před čtvrtým Arsenalem. Ten porazili West Bromwich Albion 1:0 a zvítězili počtvrté za sebou. Jedinou branku vstřelil Olivier Giroud.

Chelsea sice byla v zápase proti Norwichi útočnějším týmem, branku však i přes 23 střel dát nedokázala. Hostům pomohla i branková konstrukce: v 32. minutě Andre Schürrle trefil tyč, na začátku druhé půle šla střela Davida Luize pouze do břevna.

Blues tak podruhé za sebou doma zaváhali s týmem z dolní části tabulky a ještě více si zkomplikovali boj o titul. Na vedoucí dvojici Manchester City, Liverpool ztrácejí jeden bod, oba tyto celky mají ale zápas k dobru.

Arsenal vstoupil do utkání aktivně a již ve 14. minutě se po rohovém kopu Santiaga Cazorly hlavou trefil francouzský útočník Giroud. Nejlepší střelec domácích si připsal již šestnáctou trefu v sezoně. Do další větší šance se až v 74. minutě dostal Mesut Özil, branku však minul. O dvě minuty později Lukas Podolski trefil tyč.

Londýnský klub, který už má jistou účast v předkole Ligy mistrů, potřetí v řadě nedostal gól. West Bromwich naopak stále není definitivně zachráněn. Záložník Arsenalu Tomáš Rosický do zápasu nastoupil v 70. minutě, útočník hostů Matěj Vydra o čtvrt hodiny později.