reklama

Vítkovice končí. Davos zvítězil díky třem Čechům

Ladislav Kohn (vlevo) a Marek Malík v souboji před Romanem Málkem Ladislav Kohn (vlevo) a Marek Malík v souboji před Romanem Málkem autor: Marian Ježowicz
Spenglerův pohár: Davos - Vítkovice 4:2

Davos - Tři góly českých útočníků převedly hokejisty Davosu přes Vítkovice v dnešním semifinále Spenglerova poháru.

Na výhře švýcarského klubu 4:2 se střelecky podíleli Petr Tatíček, Pavel Brendl i Petr Sýkora, tedy všichni tři čeští legionáři, kteří v dresu domácího celku zasáhli do zápasu. Extraligový vicemistr vedl ještě 2:1, ale pak neodolal sílícímu tlaku soupeře.

Pořádající tým byl v úvodu utkání lepší. Jeho převahu také už ve čtvrté minutě zúročil prvním gólem Sciaroni, kterého nezištně našel Earl. Davos táhla do finále elitní řada s dvěma krajánky Sýkorou a Tatíčkem, který měl v deváté minutě v oslabení i další velkou šanci, ale Málek jeho střelu tentokrát kryl.

Čtěte také:

Vítkovice smetly Kloten a jsou v semifinále
Sýkora hattrickem zajistil Davosu postup do semifinále

Vítkovice vytěžily gól z první větší příležitosti. Poté co přestály dvouminutové ostřelování v oslabení, vyšel Ostravanům rychlý protiútok a Šedivý švihem srovnal. Největší tlak Švýcarů se rozplynul a Tomáš Káňa mohl v 17. minutě dokonce obrátit stav, ale zblízka Genoniho nepřekonal.

Davos svůj nápor restartoval ve druhé třetině. Málek zazářil při šancích Earla a Tatíčka, a když pak vítkovický Walker pohotovou dorážkou dostal hosty do vedení, domácí tým přepnul ještě na vyšší rychlost.

Petr Sýkora (Davos) Petr Sýkora z Davosu. Foto: Reuters

Hlavně když byli na ledě Sýkora, Tatíček a spol., před Málkem to hořelo. Tatíček jen 52 sekund po Walkerovi skóre opět dorovnal, poté ještě trefil tyčku stejně jako Earl.

Mohutný tlak Davosu korunoval další český legionář Brendl, který v polovině zápasu bombou překonal Málka potřetí. Brendl se pak řítil na Málka ještě úplně sám, ale podruhé už byl lepší vítkovický brankář.

Hosté se v závěru vrátili do zápasu. Jedinečnou možnost k vyrovnání nevyužil Tomáš Káňa, proti kterému se ve 43. minutě vyznamenal Genoni. Vítkovice podobně jako v prvním vzájemném utkání s Davosem sahaly po remíze, dvě minuty před koncem však Genoni zmařil další velkou šanci Kudělkovi. V power play postup domácích zpečetil Sýkora.


Hokejový Spenglerův pohár v Davosu (Švýcarsko) - semifinále:

HC Davos - HC Vítkovice Steel 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Sciaroni (Earl, Sejna), 25. Tatíček (Niinimaa, Von Arx), 30. Brendl (Guggisberg, Niinima), 60. P. Sýkora - 12. Šedivý (Collenberg), 24. Walker (Kucsera). Rozhodčí: Jablukov (Něm.), Stricker - Kohler, Kaderli (všichni Švýc.). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 7000.

Sestava Vítkovic: Málek - Malík, Kudělka, Punčochář, Ovčačík, Sedlák, Collenberg, Randegger, Voráček - Pohl, Štefanka, Klimek - Kucsera, Húževka, Walker - Šedivý, Strapáč, J. Káňa - T. Káňa, J. Sýkora, Pabiška.

20:15 Dinamo Riga - Wolfsburg.

reklama