reklama

Vlaar a Mazuch = dva nejhodnotnější fotbalisti bez smlouvy

Ondřej Mazuch po zranění kolena zatím se Spartou jen trénuje, smlouva podepsaná není Ondřej Mazuch po zranění kolena zatím se Spartou jen trénuje, smlouva podepsaná není autor: ČTK
Odborný web transfermarkt.de vyhodnotil Rona Vlaara a Ondřeje Mazucha jako dva nejhodnotnější fotbalisty na trhu, kteří zůstávají bez smlouvy

Praha - Nizozemský obránce Ron Vlaar a český stoper Ondřej Mazuch jsou nyní nejhodnotnějšími fotbalisty na planetě, tedy mezi hráči, kteří jsou momentálně bez smlouvy.

Alespoň tak to vidí odborný web transfermarkt.de. Ten zveřejnil seznam hráčů bez kontraktu, na kterém je seřadil podle tržní hodnoty, kterou jim sám přidělil. Seznam si můžete prohlédnout zde.

Třicetiletý Ron Vlaar, který nizozemské barvy oblékal i na MS 2014, strávil poslední tři sezony v Aston Ville, tam mu ale smlouvy vypršela a od 1. července je tak volným hráčem. Transfermarkt.de mu přiřknul tržní hodnotu 6 milionů eur (162 milionů korun).

Šestadvacetiletý Ondřej Mazuch už má v nohách kromě 4 startů za českou reprezentaci i nejednu zahraniční štaci (Fiorentina, Anderlecht). Dva a půl roku pak působil v Dněpropetrovsku. Na jaře se podrobil operaci kolena, v létě mu skončila smlouva. A od té doby se připravuje s pražskou Spartou.

Na Letné Mazuch zatím jen trénuje

"Ondřej s námi trénuje, ale jinak se na situaci kolem něj v tuhle chvíli nic nemění," říká Ondřej Kasík, mluvčí Sparty. Jednoduše řečeno: Sparta čeká na to, jestli se Mazuch po zranění plně zotaví a zda mu zdravotní stav umožní dostat se opět do špičkové formy.

Jako volný hráč může se Spartou podepsat smlouvu kdykoli, jen už by nesměl hrát Evropskou ligu, protože v souvislosti s ní už uzávěrka soupisek proběhla minulý týden. Případný návrat Mazucha na trávníky se ovšem nejspíš stejně nedá čekat dřív než na jaře.

Pokud ho Sparta podepíše, získá podle transfermarkt.de zdarma hráče s tržní hodnotou 4,5 milionu eur (121,5 milionu korun).

Známá jsou i některá další jména na žebříčku transfermarkt.de. Bez smlouvy jsou nyní například Yoann Gourcuff (ex- AC Milán, Lyon), Georgios Samaras (ex-Celtic) či Emmanuel Eboué (ex- Arsenal).

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama