Votroci ještě žijí: Hradec porazil Baník a ještě nesestoupil

9. 5. 2015 17:27
Reportáž ze 27. kola nejvyšší fotbalové soutěže u nás.
Fotbalisté Hradce ještě žijí.
Fotbalisté Hradce ještě žijí. | Foto: CPA

Hradec Králové - Fotbalisté předposledního Hradce Králové ve 27. kole první ligy porazili doma Ostravu 1:0 a oddálili hrozbu sestupu. "Votroci" díky brance Daniela Trubače ukončili sérii šesti utkání bez vítězství a na čtrnáctý Liberec ztrácejí v neúplné tabulce pět bodů.

V dalších utkáních Příbram porazila Slavii 2:1, Jihlava doma nestačila na Teplice 0:1 a Budějovice si poradily s Duklu také 1:0.

Souboj o titul Sparta vs. Plzeň jsme sledovali v online reportáži ZDE! Reportáž z utkání, které ovládli hosté, čtěte ZDE.

První velkou šanci si vypracoval v desáté minutě Hradec, Vaněčkův volej však zastavila tyč. Ostravský Kukec o chvíli později dostal po rohu míč do branky, ale gól nebyl uznán kvůli ofsajdu.

Souboj nejméně produktivních celků soutěže byl v první půli vyrovnaný a moc pohledných akcí nenabídl. Domácí Černý tvrdou ranou minul branku, Azevedo těsně před pauzou hlavičkoval jen do náruče hradeckého gólmana Koubka.

Po změně strana přebrali domácí iniciativu a Ostrava se většinou jen bránila. V 56. minutě Hradec se štěstím otevřel skóre. Po nedorozumění Štěpána s Pavlenkou se k míči dostal Trubač, a přestože se ostravský gólman ještě stihl vrátit do branky, sedmnáctiletý záložník vystřelil přesně a připsal si premiérový ligový gól.

V ofenzivě neškodný Baník pak podržel brankář Pavlenka, když Marešovu dalekonosnou střelu vyrazil na roh. Východočeši vedení kontrolovali a soupeři nedali prostor na možnou odpověď. V 83. minutě mohl ještě pojistit náskok Hradce střídající Malinský, ale netrefil branku. Ostrava tak v lize počtvrté za sebou nevstřelila gól.

27. kolo první fotbalové ligy:

FC Hradec Králové - Baník Ostrava 1:0 (0:0)
Branka: 56. Trubač. Rozhodčí: Královec - Kotík, Štěrba. ŽK: P. Mareš - Helešic, Jirásek. Diváci: 2264.

Hradec Králové: T. Koubek - Holeš, Križko, Nosek (78. Chleboun), P. Mareš - Trubač, P. Černý - Halilovič (63. Malinský), P. Dvořák (77. Petrus), Čermák - Vaněček. Trenér: Barborík.

Ostrava: Pavlenka - Štěpán, Frydrych, Kouřil, Helešic - Jirásek, Mišák - Narh (61. Šašinka), Kukec, Sukup (69. Foltýn) - Azevedo (81. Zapata). Trenér: Frňka.

1. FK Příbram - Slavia Praha 2:1 (1:1)
24. a 90. Bednář - 16. Milan Škoda. Rozhodčí: Kocourek - Nádvorník, Hock. ŽK: Bednář, Mareš - Deli, Milan Škoda, Bílek.

Příbram: Kelemen - Matějů, Hájovský, Zápotočný, Divíšek - Hnaníček, Suchan (81. Fořt) - Moulis (70. J. Mareš), Pilík, Zeman - Bednář. Trenér: P. Tobiáš.

Slavia: Berkovec - Švec, Deli, Bílek, Tamás - Baéz (89. Kodr), Piták - Kenija (76. M. Černý), R. Hrubý (90. Červenka), V. Vukadinovič - Milan Škoda. Trenér: Beránek.

Vysočina Jihlava - FK Teplice 0:1 (0:0)

Branka: 69. Hora. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Ratajová. ŽK: Demeter, Šulek, Kučera - Ljevakovič, Potočný, Kapolongo. Diváci: 2893.

Jihlava: Hanuš - Kukol, J. Krejčí, Tlustý, Hybš - Nerad (63. Vaculík), Demeter - Kliment, Šulek (75. Kučera), Fulnek (75. Harba) - Mešanovič. Trenér: Klusáček.

Teplice: Grigar - Matula, Lüftner, Hošek, Balázs (84. Táborský) - Vachoušek, Ljevakovič - Hora, Litsingi (58. Kapolongo), Vůch - Potočný. Trenér: P. Rada.

1. Plzeň 27 21 3 3 61:19 66
2. Sparta 27 19 3 5 48:16 60
3. Jablonec 26 16 6 4 48:19 54
4. Mladá Boleslav 26 12 4 10 37:31 40
5. Příbram 27 11 6 10 34:37 39
6. Teplice 27 9 10 8 38:28 37