reklama

Vratislav hostí Euro a Čechy? Zatím to není poznat

autor: CPA Eduard Erben
Město je rozkopané, poutače a výzdoba scházejí úplně

Vratislav - Už za necelých šest týdnů začíná v Polsku a na Ukrajině fotbalové Euro.

Ve Vratislavi, místě konání všech tří českých zápasů v základní skupině, byste však známky vrcholících příprav na tento sportovní svátek hledali velmi namáhavě.

Terminál místního letiště se sice leskne novotou, ostatní věci však váznou. Rekonstrukce vlakového nádraží stále není u konce, řada ulic je rozkopána nebo ještě čeká na nový asfaltový koberec, výzdoba schází úplně.

O fotbalovém Euru čtěte také:
Na každém zápase Eura 10 tisíc Čechů. Bubny nechte doma
Euro 2012: Nebezpečí nečíhá na stadionu, ale v ulicích
Brankáře Drobného trápí natržený sval. Stihne Euro?
Suchý a Necid na Euro? Bílek se pojede podívat osobně

Když UEFA Polsku evropský šampionát přiklepla, měli radost i ti obyvatelé, kteří se o sport nezajímají. Viděli v tom příležitost k modernizaci země a pořadatelských měst, což je rozhodně znát. "Vratislav se stále rozvíjí a nabralo to dobrý směr," těší Martu, recepční hostelu Wratislavia.

Při zmínce o mnohých nedostatcích a zpoždění příprav však krabatí čelo. "Snad se to stihne, ale... no nevím," říká nejistě.

Současná Vratislav aneb Klid před bouří? Podívejte se:

FOTO Euro, kam se podíváš? Ne, Vratislav se teprve zvolna připravuje FOTO Euro, kam se podíváš? Ne, Vratislav se teprve zvolna připravuje Prohlédněte zde

Podobné pocity má i Lukasz, jeden ze zaměstnanců hotelu Monopol, v němž bude bydlet česká reprezentace. "Do rozvoje města byla investována spousta peněz. Postavil se stadion, mnoho ulic a budov se opravilo," konstatuje optimisticky.

Wroclaw: Vlakové nádraží Stále ještě rozkopané vlakové nádraží symbolizuje momentální stav příprav. Foto: CPA Eduard Erben

Zároveň však přidává velké minus. "Je měsíc před Eurem, ale já vůbec nevidím, že by se tu měla nějaká velká akce konat."

Procházka městem jeho slova naprosto potvrzuje. Logo Eura lze zahlédnout snad jen na reklamách partnerů šampionátu. Jinak téměř nikde. Ani v informačních centrech ještě nejsou žádné upomínkové předměty připraveny.

Město si zatím žije svým už tak pestrým životem, fotbalový fanoušek se však cítí nesvůj.

Ale stejně jako většina obyvatel šestisettisícové Vratislavi, i Lukasz věří, že se vše stihne připravit. A to i speciálně pro návštěvníky z těch zemí, jejichž týmy zde budou hrát. "Slyšel jsem, že se celé centrum města vyzdobí květinami v barvách jednotlivých reprezentací."

A pak to prý bude jeden velký karneval.

Dresy reprezentace na Karlově mostě Dresy reprezentace na Karlově mostě Prohlédněte zde

reklama