reklama

Vrba a Dovalil si vyjasnili priority. Hráči na Island i Euro

Pavel Vrba nešetřil ostrými slovy na adresu vedení týmu do 21 let. Už sjednali mír Pavel Vrba nešetřil ostrými slovy na adresu vedení týmu do 21 let. Už sjednali mír autor: Milan Kammermayer
Pavel Vrba, trenér českého fotbalového A-týmu, a Jakub Dovalil, jeho kolega z týmu do 21 let, si vyjasňovali diskutabilní situaci kolem hráčů, které chtějí oba

Praha - Trenéři Pavel Vrba a Jakub Dovalil spolu zakopali válečnou sekeru. Ten první vede A-tým fotbalové reprezentace, druhý výběr do 21 let. A v posledních dnech to mezi nimi létaly jiskry i ostřejší slova. Už je to prý minulost.

"Mezi oběma týmy není nesoulad," uvedli ve společném tiskovém prohlášení.

Březnové reprezentační akce totiž provázela napjatá atmosféra. Navzdory předpokladům totiž Jakub Dovalil marně čekal na to, že mu kolega Vrba uvolní hráče pro duels Portugalskem, tedy pro poslední přípravný zápas "21" před červnovým Eurem hráčů této věkové kategorie, které bude pořádat Česká republika.

Pavel Vrba mu pro celý březnový termín půjčil Matěje Vydru, ale na přípravný zápas "áčka" se Slovenskem si odvezl Václava Kadlece, Ladislava Krejčího i brankáře Jiřího Pavlenku.

Když Dovalil poznamenal, že z toho neníj "happy", přišel Vrba s mnohem ostřejší slovní reakcí. že "si zřejmě někteří neuvědomují, že áčko má vždycky prioritu."

Dohoda: Hráči zvládnou Island i Euro

Jak uvedl deník Aktuálně.cz, v pozadí sporů byla i nechuť pražské Sparty uvolnit hráče Ladislava Krejčího a Pavla Kadeřábka na náročnou červnovou kombinaci. Ta bude obnášet kvalifikační zápas A-týmu na Islandu a Euro "21" v Česku. Klubu jde o to, aby hráči byli dobře připraveni na předkola kvalifikace evropských pohárů. Celá kauza je detailně rozebraná zde.

Sporem Vrba vs. Dovalil se zabývala i jiná média. Fotbalová asociace ČR proto dnes večer rozeslala společné prohlášení Vrby a Dovalila, které by mělo zklidnit rozvířenou situaci.

 "Po právě skončených reprezentačních akcích byla na společném setkání znovu potvrzena platnost dříve nastavených „nominačních“ pravidel. Na nich se ani v blízké budoucnosti nic měnit nebude. Kritéria před červnovými reprezentačními akcemi jsou tedy jasně daná," píše se v prohlášení.

A takhle jsou v něm ona pravidla definována: "Do nominace reprezentačního A-týmu, který 12. června sehraje utkání kvalifikace ME na hřišti Islandu, mohou být zapojeni i hráči, kteří věkově spadají do kategorie "21", ale jejich forma a aktuální výkonnost je v daný moment oprávní k zařazení do A-týmu. Pokud tito hráči zmíněnou akci s „áčkem“ absolvují, okamžitě po návratu do ČR budou již 13. června k dispozici výběru "21" a jeho závěrečné přípravě na ME."

Prohlášení končí deklarací, že úspěch na ME "21" stejně jako postup A-týmu na Euro 2016 do Francie jsou společným přáním celé asociace.

reklama