reklama

Vrba: Čech zůstává jedničkou. Agent Kolář popírá odchod

Petr Čech. Petr Čech. autor: CPA Eduard Erben
Podle trenéra fotbalové reprezentace Pavla Vrby zůstává brankář Petr Čech jedničkou národního týmu bez ohledu na svou pozici v Chelsea.

Praha - Podle trenéra fotbalové reprezentace Pavla Vrby zůstává brankář Petr Čech jedničkou národního týmu bez ohledu na svou pozici v Chelsea. Dvaatřicetiletý gólman v pondělí zahájil novou sezonu jako náhradník o deset let mladšího Belgičana Thibauta Courtoise.

"Bez ohledu na aktuální stav je Petr Čech pořád jedničkou pro reprezentaci," uvedl Vrba v tiskové zprávě FAČR. "V poslední době pravidelně komunikujeme, takže situaci máme zmapovanou a já osobně věřím, že se vyvine k Petrově spokojenosti i prospěchu národního týmu," přidal bývalý kouč Plzně.

Čech poprvé během deseti let v Chelsea začal úvodní zápas anglické ligy (výhra 3:1 nad Burnley) jen na lavičce. Přestože ho chce trenér José Mourinho udržet, spekuluje se o možném odchodu českého gólmana z londýnského klubu. Zájem údajně projevily Paris St. Germain a Monako, psalo se i o Realu Madrid.

Čechův agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest Group však také věří, že budoucnost reprezentačního gólmana v Chelsea není uzavřena a odmítá spekulace o jeho přestupu. "Rád bych věřil, že s ohledem na deset let Petrových služeb pro Chelsea se k němu klub zachová s respektem a dá mu příležitost bojovat o pozici brankářské jedničky," řekl Kolář pro facebookové stránky své agentury.

V reprezentaci plzeňský rodák debutoval v únoru 2002 proti Maďarsku, od té doby odchytal 107 utkání. Jedenáct startů mu chybí k vyrovnání českého rekordu Karla Poborského.

reklama