reklama

Vrba: Horváth na stoperu proti Lokerenu? Ne. Je příliš měkký

Horváth umí ale i pěkně přitvrdit, své o tom ví i Robinho z loňského souboje Ligy mistrů Plzeň - AC Milán Horváth umí ale i pěkně přitvrdit, své o tom ví i Robinho z loňského souboje Ligy mistrů Plzeň - AC Milán autor: Reuters
Velký problém řeší trenér fotbalistů Plzně Pavel Vrba před čtvrteční odvetou play off Evropské ligy s Lokerenem v otázce stoperské dvojice.

Plzeň - Velký problém řeší trenér fotbalistů Plzně Pavel Vrba před čtvrteční odvetou play off Evropské ligy s Lokerenem v otázce stoperské dvojice.

Po potrestaném Františkovi Ševinském se totiž zranil i Lukáš Hejda, a tak se ze stoperů nabízí k Václavu Procházkovi nabízí už jen Marián Čišovský, který od začátku přípravy na sezonu laboroval se zraněním a teprve začíná trénovat.

První variantou je nyní Limberský

Vrba se tak připravuje i na variantu, že na stopera stáhne jednoho z krajních beků Radima Řezníka nebo Davida Limberského. "První variantou byl kustod Venca Rada, ale podmínkou bylo, že shodí deset kilogramů, a to nestihl, takže to musí být někdo z nás," vtipkoval Limberský před novináři.

Pro levého beka české reprezentace by to byla premiéra na stoperském postu. "Ještě jsem to v životě nehrál. Je tam rozdíl v orientaci ve vápně a zachytávání se s útočníkem a chození do soubojů. V rozehrávce by problém nebyl, spíš v těch soubojích," dodal Limberský.

Ani trenér Vrba zatím prý vůbec netuší, na koho nakonec na stoperu ukáže. "Nemohu to prozradit, protože to nevím. Máme tři varianty, a to Čišovského, Řezníka a Limberského. Bude záležet i na zdravotním stavu a až těsně před utkáním se budeme rozhodovat, jakou sestavu určíme," řekl Vrba.

Vrba: Horváth? Ne. Je příliš měkký

"Někdo mi radil, abych tam dal Pavla Horvátha, ale ten to určitě nebude. Musíme zvolit důraznějšího hráče a myslím si, že tam takoví jsou," dodal. Ideálním řešením z pozice postu by bylo nasazení Čišovského, což by ale zároveň byl velký risk, jelikož slovenský stoper dva měsíce nehrál.

"Je to strašně těžké vracet se hned po zranění do sestavy, zvláště do takto důležitého utkání. Já bych to asi nezvládl. Pokud bude Marián hrát a zvládne to, tak klobouk dolů před ním. Je ale zkušený, takže jestli bude k dispozici, tak mu věřím," prohlásil Limberský.

Podle Vrby by varianta s beky na stoperu byla problematická zejména proto, že Lokeren má na hrotu silného útočníka Harbavího, s nímž je třeba svádět osobní souboje.

Horváth se soupeře nebojí

"On, Leko a oba krajní hráči jsou pro Lokeren klíčoví a musíme si je pohlídat. Musíme si dát pozor i na jejich standardní situace, ze kterých jsme dostali gól v Belgii. A Lokeren z ní dal gól i teď v lize," upozornil Vrba. Plzeň jde sice do zápasu s mankem 1:2 z prvního duelu, ale podle kapitána Horvátha by to neměl být větší problém.

"I kdyby to skončilo 1:1, tak bychom stejně asi těžko doma hráli na 0:0. Takže ta penalta v závěru v prvním zápase vlastně nic moc nezměnila. Jsme schopní předvést výkon, který nám bude stačit k postupu," věří Horváth.

"Je to něco nového, ale tuhle výzvu přijímáme. Budeme s nimi chtít hrát útočný fotbal. Snad moc nezalezou a bude to otevřený fotbal nahoru dolů," dodal Limberský.

Jak si plzeňští s výzvou poradí můžete ve čtvrtek večer sledovat v podrobné on-line reportáži na Sport.aktuálně.cz. Ta startuje ve 20:15 hodin.

reklama