reklama

Vrba: K Limberskému se nějak postavíme. Ale jak, to je interní věc

Pavel Vrba se prý k případu Davida Limberského nějak postaví. Jak, to si nechal pro sebe Pavel Vrba se prý k případu Davida Limberského nějak postaví. Jak, to si nechal pro sebe autor: Reuters
Trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba konstatoval, že se k případu Davida Limberského, který havaroval opilý, nějak postaví, ale nesdělil jak. O Tomáši Rosickém řekl, že neví, jestli mu zdravotní stav umožní startovat na Euru 2016. A následně dodal, že jeho zdravotní stav se lepší a Rosický už brzy začne trénovat s týmem Arsenalu.

Praha - Reprezentační trenér Pavel Vrba sdělil, že se k případu Davida Limberského nějak postaví. Způsob, jakým tak učiní, už ovšem nekonkretizoval. "Je to interní věc," řekl český kouč.

Pavel Vrba využil nového komunikačního modelu, na otázky fanoušků vybírané tiskovým oddělením Fotbalové asociace ČR odpovídal na youtube kanálu české reprezentace.

Takže co mimo jiné řekl o...

...Davidu Limberském. "O té věci jsem byl od začátku informován. Co se stalo, jsem věděl dřív než tisk, David mi volal. Komunikovali jsme spolu, vysvětloval jsem mu určité věci, řešili jsme to i s klubem. Některé věci, které se objevily v médiích, byly zavádějící. Bude to asi řešit civilní soud, vím, že dostal od klubu trest, a ne malý. Já jsem mu vysvětloval určitá pravidla. Samozřejmě se k tomu nějakým způsobem postavím, ale je to interní věc. Nechceme to smáznout, názor na to máme, nějak se k tomu postavíme a věřím, že veřejnost naše kroky pochopí."

...o Romanu Berbrovi. "Mně nepřísluší, abych něco hodnotil. Pana Berbra volila valná hromada, je to funkcionář volený hlasy z Čech, tam mají delegáti právo volit toho, koho oni chtějí, a jestli je to správně, to se musíte ptát jich."

...o Tomáši Rosickém. "Má zdravotní problémy, samozřejmě bych byl rád, kdyby hrál v Arsenalu. Nevím, jestli bude vzhledem k jeho zdraví na Euro k dispozici, strašně mu to přeju." V další fázi rozhovoru pak Vrba dodal: "Tomáš Rosický je po operaci, trénuje individuálně, měl by teď v Německu absolvovat kontrolní testy, ale prý to vypadá dobře a měl by se brzy zapojit do normálního tréninkového procesu."

...o akademiích. "Před dvaceti lety jsme tady měli tréninková střediska mládeže, bylo jich pět šest po republice. A na ten systém se nás tehdy z ciziny mnozí ptali. Dneska nefunguje a musíme se ptát my jich. Je potřeba se k tomu vrátit. Měl by se změnit i přestupní řád, aby třeba dvanáctiletí kluci mohli jít snáze tam, kde jsou k dispozici kvalitní trenéři."

...o Evropské lize. "Věřím, že minimálně dva české kluby postoupí do jarní části soutěže. Sparta teď dala v Řecku minimálně jeden regulérní gól navíc, sudí ho neuznali, bohužel. Jde přitom také o body do koeficientu, bojujeme o přímý postup do Champions League."

...o cílech pro Euro 2016. "Naším cílem bude postoupit ze skupiny a dostat se tak mezi nejlepších šestnáct. Rozhodně se nechceme jenom zúčastnit."

...o dalších kandidátech reprezentace. "Václav Černý? Pokud by pravidelně hrával v Ajaxu, tak proč ne.  Pozici defenzivního záložníka by mohli do budoucna zvládnout Pavelka či Petrák, budeme je teď sledovat mnohem víc. Víme také o Jakubu Radovi z Mladé Boleslavi."

Celé Vrbovo hodinové vystoupení si můžete pustit zde.

reklama