reklama

Vrba kvůli marodům poprvé povolal Zahustela s Bartošákem

Lukáš Bartošák se dočkal premiérové pozvánky do národního týmu. Lukáš Bartošák se dočkal premiérové pozvánky do národního týmu. autor: ČTK
Premiérové nominace do reprezentace se dočkali Ondřej Zahustel z Mladé Boleslavi a Lukáš Bartošák z Liberce. Společně s Tomášem Kalasem nahradili zraněného Gebre Selassiho, Limberského a Vydru.

Praha - Trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba musel udělat změny v nominaci na přípravné zápasy se Srbskem a v Polsku. Kvůli otřesu mozku na dnešní sraz nedorazil pravý obránce Theodor Gebre Selassie, zdravotní problémy do hry nepustí ani Davida Limberského a Matěje Vydru. Místo nich povolal Tomáše Kalase a poprvé pozvánku dostali také Ondřej Zahustel z Mladé Boleslavi a Lukáš Bartošák z Liberce.

Gebre s Vydrou ani nepřijeli

"Theo Gebre Selassie s Matějem Vydrou se reprezentačního srazu nezúčastnili, jejich zdravotní stav jsme konzultovali s klubovými lékaři. David Limberský za námi dnes přicestoval, absolvoval prohlídku u našich lékařů a profesora Koláře. Došlo ke shodě, že by jeho start v následujících zápasech byl zbytečným rizikem," uvedl v prohlášení manažer reprezentace Dušan Fitzel.

Gebre Selassie si při nedělní bundesligové výhře Brém v Augsburgu (2:1) přivodil při srážce s vlastním brankářem otřes mozku a musel na vyšetření do nemocnice. Musí nyní několik dnů odpočívat, proto se z reprezentace omluvil. "Pořád mám bolesti hlavy, ale naštěstí to není nic vážného," řekl Gebre Selassie pro klubový web. Jeho místo v nominaci zaujal Kalas, který pravidelně nastupuje na pravém beku v Middlesbrough a za reprezentaci odehrál už dva zápasy.

Zahustel se dočkal

Vydru nahradí čtyřiadvacetiletý Zahustel, který již delší dobu figuroval v seznamu možných náhradníků na pravý kraj zálohy. Tentokrát už mu trenér Vrba dal přednost před plzeňským duem Milan Petržela, Jan Kopic.

V minulosti sice Zahustela trápily zdravotní problémy, v této sezoně je ale v plné síle a podílí se na silné mladoboleslavské ofenzivě. Už nastřílel šest branek a na další dvě přihrál. Celkem v lize odehrál 88 zápasů, v nichž dal 18 branek. Dosud si připsal reprezentační starty za týmy do 19 a 21 let. Za jednadvacítku nastoupil jednou v přípravě proti Rumunsku a hned dal dva góly.

Bartošák by měl dostat šanci

Šanci dostane při absenci Limberského i Bartošák, který patří k oporám Liberce a daří se mu také v Evropské lize, přestože hraje první sezonu na nejvyšší úrovni. Dosud pětadvacetiletý levý bek nastupoval jen v nižších soutěžích. Z pozice obránce však výrazně podporuje ofenzivu a v lize už stihl v deseti zápasech vstřelit dvě branky. Nedělní zápas v Brně vynechal kvůli zdravotním potížím.

Oba novicové se již objevili na srazu v 19:00, Kalas dorazí pozdě večer. Reprezentace se bude do středy připravovat v Praze, ve čtvrtek ráno se přesune do Ostravy, kde v pátek sehraje duel se Srbskem. Příští úterý pak nastoupí ve Vratislavi proti Polsku.

reklama