reklama

Vrba: Nedat gól z šestnácti rohů a patnácti střel je špatné

Pavel Vrba po zápase s Duklou přiznal, že jeho tým trápí v posledních zápasech špatná koncovka. Pavel Vrba po zápase s Duklou přiznal, že jeho tým trápí v posledních zápasech špatná koncovka. autor: CPA
Fotbalisté Viktorie Plzeň nevyhráli v součtu s úterním zápasem Ligy mistrů s Manchesterem City už třetí zápas v řadě.

Plzeň - Fotbalisté Viktorie Plzeň nevyhráli v součtu s úterním zápasem Ligy mistrů s Manchesterem City už třetí zápas v řadě a kvůli ligovým remízám s Libercem a v sobotu s pražskou Duklou ztrácejí v tabulce Gambrinus ligy už čtyři body na vedoucí Spartu.

Po domácí bezbrankové remíze s Duklou si trenér Viktorie Pavel Vrba stěžoval na to, že jeho tým neproměnil ani jednu z 15 střel na branku soupeře.

"Nedat branku ze šestnácti rohů a patnácti střel je špatně. Musíme se v ofenzivě výrazně zlepšit, chyběl nám tam hráč, který by se prosadil ve finální fázi. Dukla hrála disciplinovaně, ale náš důraz ve vápně měl být větší," uvedl Vrba na tiskové konferenci po zápase.

"Netrefili jsme branku z malého vápna"

Nejvíce litoval zahozených šancí exolomouckých záložníků Martina Pospíšila a Tomáše Hořavy.

"Je to pro nás ztráta, nedat gól není dobrá vizitka. Bylo to dobývání dobře organizované obrany Dukly, která byla ve třech situacích nebezpečná z protiútoků. V první půli jsme měli několik gólových situací, především Pospíšilovu tyčku a následnou dorážku," připomněl Vrba.

"Ve druhé půli netrefil z malého vápna Hořava branku a takové situace zápasy rozhodují. Měli jsme se prosadit ze standardek, ale Dukla výborně zhušťovala prostor a neměli jsme z nich ani gólovou příležitost," doplnil.

Největší pochvalu tak od něj dostal stoper Roman Hubník, který hrál poprvé v základní sestavě Plzně.

"Hubník vzadu podal mimořádný výkon a s jistotou svoji premiéru od začátku zvládl," těšilo Vrbu.

Kozel: Nebyli jsme jen zalezlí

Jeho protějšek Luboš Kozel si pochvaloval, že jeho tým vedle dobré defenzivy dokázal být nebezpečný i do útoku.

"Jsem s výsledkem velice spokojen. Brali jsme před zápasem v potaz sílu Plzně a cestovali jsme sem s pokorou. Chtěli jsme dobře bránit, ale ne úplně zalézt a snažit se o nebezpečné brejky," liboval si.

"To se nám podařilo, protože jsme nepustili Plzeň k její kombinační hře. Měli jsme ale i potřebné štěstí. Bod je pro nás odměna za naši práci a aktivitu," dodal Kozel.

Podle něj si jeho tým zisk bodu zasloužil.

"Bezbrankový stav po poločase byl zasloužený, protože my jsme měli šanci Mareše a soupeř trefil tyčku. Ve druhé půli nás Plzeň i díky střídajícím hráčům dostala pod větší tlak. Domácí sice přitápěli pod kotlem, ale kromě několika závarů jsme je do větší šance nepustili a toho si cením."

"Byli jsme konkurenceschopní"

Mrzela jej naopak špatné řešení finální fáze od jeho hráčů.

"Máme rezervy v ofenzivě, protože jsme podruhé za sebou nedali gól ze hry. Neřešili jsme dobře protiútoky. Hlavně Pospěch zbytečně řešil ve druhé půli situaci dva na jednoho individuálně," smutnil.

Cením si naší obětavosti v obraně, protože Plzeň odchází bez gólu jen zřídka. Mužstvo si sedlo a s každým úspěšným výsledkem jde naše sebevědomí nahoru. Jsme rádi, že jsme byli Plzni konkurenceschopní," doplnil Kozel.

reklama