reklama

Vrba o soupeřích v LM: Čtyři až pět bodů bude úspěch

Kouč Plzně Pavel Vrba Kouč Plzně Pavel Vrba autor: CPA Eduard Erben
Plzeňský kouč Pavel Vrba považuje skupinu Ligy mistrů za velmi těžkou.

Plzeň - Splnilo se mu přání. Trenér fotbalové Plzně Pavel Vrba si před losem základních skupin Ligy mistrů přál, aby jeho svěřenci dostali Bayern Mnichov, což mu vyšlo. Viktoriáni se na podzim postaví ještě anglickému Manchesteru City a ruskému CSKA Moskva.

„V první řadě bych chtěl říct, že je pro nás splněným přáním být ve společnosti těchto klubů. Ze všech celků si již nešlo vybírat slabšího soupeře, všechny týmy patří ve své zemi k absolutní špičce," prohlásil po losu plzeňský kouč.

Co ale lodivod viktoriánů říká na vybrané protivníky? "Zcela jistě to pro nás bude zajímavá konfrontace okořeněná o fakt, že jsme se v soutěžních zápasech s ruským ani anglickým celkem ještě nepotkali," dodal Vrba.

Tecl: Dopadlo to dobře!

Plzeňští mají na co navazovat. V roce 2011 hráli v Champions League proti Barceloně či AC Milán a ze skupiny dokázali postoupit do jarní části Evropské ligy.

„Kdyby se nám stejně jako při minulém působení v Champions league  podařilo uhrát 4-5 bodů, myslím si, že by to byl úspěch,“ nebál se říct trenér Plzně.

Také hráči západočeského klubu si výběr soupeřů pochvalovali. „Dopadlo to dobře. Bayern, Manchester City i CSKA jsou top kluby, takže nás čekají zápasy, které si budeme moci užít a které se nehrají každý den," radoval se útočník Stanislav Tecl.

Kovařík: Budou to cenné zkušenosti

„Tahle skupina je atraktivní i pro fanoušky. Do Mnichova je to blízko a já doufám, že nás přijedou podpořit,“ přidal ještě Tecl.

Také Janu Kovaříkovi vyšlo přání. "Z prvního koše jsem si přál Real Madrid nebo Manchester United, ale i tak nám byly nalosovány tři obrovsky kvalitní týmy a zápasy s nimi budou hodně těžké," přiznal obavy plzeňský záložník.

„Pro mě jsou souboje s hráči Manchesteru a Bayernu obrovskou příležitostí k zisku cenných zkušeností. Můžu se s nimi porovnat tváří v tvář, moc se na to těším a myslím, že si to i fanoušci užijí," těší se Kovařík.

Zápasy základních skupin Ligy mistrů začínají už 17. září. Plzeň zahájí v tento den doma zápasem s Manchesterem City.

reklama