reklama

Vrba: Penalta za vzájemné držení? Sudí si musí být jistý

Takto Viktoria Plzeň prohrála v Bruselu s Lokerenem. Sport
I přes porážku 1:2 v úvodním duelu play off Evropské ligy s Lokerenem fotbalisté Plzně nepochybují o tom, že mají na to postoupit do hlavní soutěže.

Brusel - I přes porážku 1:2 v úvodním duelu play off Evropské ligy s Lokerenem fotbalisté Plzně nepochybují o tom, že mají na to postoupit do hlavní soutěže.

Trenéra Pavla Vrbu ale v Belgii mrzelo, že místo toho, aby si Viktoria odvezla výhru, kvůli nevyužitým šancím a chybě v závěru prohrála.

"Ukázalo se, jak je fotbal krutý. Měli jsme tam tři slibné brejky, ale neproměnili je. Místo toho je penalta na druhé straně. Takže místo výhry si odvážíme prohru," řekl Vrba na tiskové konferenci.

"Zápas to byl vyrovnaný a měl skončit remízou, ale my udělali chybu," litoval penalty v nastavení.

Není však přesvědčený o tom, že zákrok Františka Ševinského byl skutečně faul.

Vrba: Utkání jsme si ale prohráli sami

"Při penaltě v závěru musí být rozhodčí stoprocentně přesvědčený.A on penaltu odpískal za vzájemné držení. Přitom na druhé straně nám nepískl penaltu za ruku při Horváthově přímém kopu," zlobil se kouč.

"Ale nechci hodnotit rozhodčí. My jsme si to prohráli sami tím, že jsme neproměnili naše šance," dodal Vrba.

Důvod k písknutí pokutového kopu nechápal ani samotný viník Ševinský.

"Byl to takový zákrok nezákrok. Míč šel za nás, nějakým způsobem jsme do sebe vrazili, protihráč spadl a rozhodčí pískl. Myslel jsem si, že píská simulování, ale když jsem viděl, že ukazuje na penaltu, tak mi to bylo jasné. Celý zápas pískal dobře, ale touto situací to trochu pokazil," dodal plzeňský stoper.

Ševinský: Jsme nešťastní, ale je to hratelné

Lokeren podle něj není zase až tak silným protivníkem, jak by mohl vypovídat výsledek, který znamená první plzeňskou porážku po deseti vítězstvích v předkolech v řadě.

"Nemyslím si, že by to byl nejsilnější soupeř. Bohužel přišla ta penalta. Do odvety je to stále hratelné. Je základ, že jsme dali venku gól, což se cení. A my jsme schopní doma vyhrát. Máme na postup," věří Ševinský.

Sám u toho ale na hřišti nebude, jelikož ho za červenou kartu čeká distanc.

"Teď jsme v kabině nešťastní všichni, ale u mě je to dvojnásobné, protože nebudu hrát odvetu a zřejmě ani teď v lize, protože si trenér bude chtít logicky vyzkoušet jinou variantu obrany," dodal plzeňský stoper.

reklama