reklama

Vrba: Petržela odehrál proti Spartě vynikající utkání

I když v poslední minutě druhého poločasu zavinil penaltu a v rozhodujícím pokusu v penaltovém rozstřelu neuspěl, byl Milan Petržela podle Pavla Vrby nejlepším mužem na hřišti. I když v poslední minutě druhého poločasu zavinil penaltu a v rozhodujícím pokusu v penaltovém rozstřelu neuspěl, byl Milan Petržela podle Pavla Vrby nejlepším mužem na hřišti. autor: CPA Eduard Erben
Pavla Vrbu zaujal plzeňský záložník Milan Petržela bez ohledu na to, že v závěru zavinil po ruce pokutový kop, z něhož Sparta vyrovnala, a pak nedal rozhodující penaltu.

Praha - S úsměvem a slovy "jste kejdaři" vítal na srazu fotbalové reprezentace kouč Pavel Vrba šestici sparťanů, kteří v sobotu s velkým štěstím otočili finále Poháru České pošty proti jeho bývalému týmu Plzni.

Trenéra národního týmu potěšil výkonem především záložník Viktorie Milan Petržela, byť v závěru zavinil pokutový kop a pak selhal v rozstřelu při rozhodující penaltě.

"Řekl jsem sparťanům, že jsou kejdaři. Zápas se nevyvíjel úplně podle jejich představ a spěl k tomu, že vyhraje Plzeň. V poslední minutě se to vše obrátilo, k fotbalu štěstí patří. Gratuloval jsem jim k úspěchu, ale i k tomu štěstí, které se k nim přiklonilo víc než k Plzni," řekl Vrba novinářům.

Všichni sparťané dorazili v pořádku, nijak nepoznamenaní oslavami. "Jsou to profesionálové. Vůbec nemám obavu, že by tito mladí, zajímaví a perspektivní hráči začali reprezentační sraz ve stavu, že bych jim řekl, ať jdou radši domů," žertoval Vrba, který zápas sledoval v Edenu osobně.

"Milan po celý zápas vyčníval"

Zaujal ho plzeňský záložník Petržela bez ohledu na to, že v závěru zavinil po ruce pokutový kop, z něhož Sparta vyrovnala, a pak nedal rozhodující penaltu. "Milan odehrál vynikající utkání, podle mého názoru byl jeden z nejlepších na hřišti," prohlásil bývalý plzeňský kouč.

"V poslední minutě udělal školáckou chybu a možná rozhodl o tom, jak zápas dopadl. Ale jako reprezentačního trenéra mě potěšil hlavně výkonem, vyčníval. Bylo ho vidět jako málokoho jiného," pochválil Vrba Petrželu.

Je možné, že rychlonohého záložníka nominuje na červnové přípravné utkání s Rakouskem. "Už teď je Milan psaný jako náhradník. Může se stát, že Milan v nominaci bude," uvedl Vrba.

"Od ofenzivních hráčů jsem čekal víc"

Jinak prý čekal trochu víc od ofenzivních hráčů. "Oba trenéři připravili mužstvo takticky. Bohužel padl gól až v druhé půli, bylo to spíš taktické. Ale to k těmto zápasům patří. Zvládli to víc defenzivní hráči, určitě jsem od některých ofenzivních hráčů čekal víc, čekal jsem víc individuálních věcí," řekl Vrba.

"V prvním poločase možná byla Sparta trošku lepší, v druhé půli se to obrátilo. Plzeň víc držela míč, víc se dostávala do příležitostí. Ale vidíte, že to nerozhoduje. O výsledku kolikrát rozhodující detaily, které jako trenér nemůžete ovlivnit," dodal Vrba.

reklama