reklama

Vrba už posily neplánuje, kádr Plzně se naopak bude zužovat. Krmenčík zatím zůstává

Pavel Vrba Pavel Vrba autor: Milan Kammermayer
Pavel Vrba nepočítá s tím, že by ještě v Plzni před vstupem do Ligy mistrů přivítal další posily.

Plzeň - Mistrovská Plzeň ještě před startem letní fotbalové přípravy získala posily Luďka Pernicu, Ubonga Ekpaie a Romana Procházku, na testy do Viktorie ještě zamířil Jaroslav Navrátil, a tím je podle trenéra Pavla Vrby kádr pro novou sezonu směrem dovnitř uzavřený. Určitě se ale ještě bude zužovat.

"My jsme na tom pracovali nějakou dobu, není to pro mě nic nového. S některými hráči jsme jednali už v průběhu jara a transfery se dolaďovaly v měsících, kdy se dolaďovat můžou. V dané chvíli si myslím, že je kádr uzavřený dovnitř, ven ne," řekl Vrba novinářům po úvodním tréninku letní přípravy.

"Červencové soustředění v Rakousku bude takové síto, kdy by se mělo rozhodnout, kteří hráči pojedou. Optimální stav je dvacet hráčů plus tři brankáři," přidal plzeňský kouč.

Viktorii opustili Rakušan Andreas Ivanschitz a další středopolař Diego Živulič z Chorvatska. Na odchodu jsou i záložník Václav Pilař, útočník Tomáš Poznar, slovinský bek Erik Janža a brankář Petr Bolek.

Konec angažmá Pilaře, který na jaře hostoval v Liberci, Vrbu mrzí. "Těžké to samozřejmě bylo, protože Venca tady určitě odehrál spoustu zajímavých utkání v mém prvním období. Od odchodu do Wolfsburgu mu jeho zdravotní stav nedovoloval hrát celou sezonu, měl často zranění a na základě toho jsme se rozhodli pro jinou variantu," vysvětlil bývalý trenér české reprezentace.

Radikální řez kádrem Plzně, na odchodu je šest hráčů včetně Pilaře a Ivanschitze Radikální řez kádrem Plzně, na odchodu je šest hráčů včetně Pilaře a Ivanschitze Čtěte zde

Odmítl, že by Plzeň měla nabídku na nejlepšího střelce minulé sezony Michaela Krmenčíka. "Nikdo mě z klubu neinformoval, že by měl Michal v tomto období odejít. Nebudu tvrdit, že když přijde nějaká nabídka, která bude pro všechny lukrativní a zajímavá, že se to třeba nestane. V dané chvíli to ale téma není," prohlásil Vrba.

Stopera Pernicu, kterého Západočeši získali už v zimě a na jaře ho ještě nechali hostovat v Jablonci, si vybral kvůli zkušenostem a tvůrčí hře. "V Jablonci hrál pravidelně a byl to hodně důležitý hráč. Chceme po stoperech, aby byli hodně tvořiví. On je ten typ, který dokáže rozehrát balon, je schopen se zapojit do mezihry," ocenil Vrba.

Slovenského záložníka Procházku, jenž přišel po vypršení smlouvy v Levski Sofia, chtěl kvůli defenzivním kvalitám. "Spíš jsme měli střední záložníky ofenzivnější, typologicky hráče menších postav a tvořivější. Chtěli jsme hráče, který by nám trošku zpevnil defenzivu, co se týká postavení ve středu pole," vysvětlil Vrba.

Nigerijec Ekpai do Plzně přestoupil ze Zlína a Navrátil si pokusí vysloužit smlouvu po konci angažmá v nizozemském Almelu. "Na jaře jsme kvůli zranění nebyli tak ofenzivní přes lajny jako na podzim. Hledali jsme řešení a Ekpai byl ten, který nás zaujal v lize. Myslím, že by nám mohl kvalitou dopředu pomoci," podotkl Vrba. "Jarda Navrátil je spíš lajnový hráč, takové zvýšení konkurence Zemanovi, Kopicovi a Petrželovi," dodal čtyřiapadesátiletý kouč.

Plzeňský tým si na podzim potřetí v historii zahraje základní skupinu Ligy mistrů. "Nás nečekají zápasy, kdy chcete postoupit do skupin. Je příjemné, že to odpadne. Nemusíte se tolik soustředit na kvalifikace, které jsou v začátku sezony přednější. Můžete od prvních ligových kol hrát s hráči, kteří si to postavení v klubu vytváří, a pak volně nastupujete do Champions League," uvedl Vrba.

Krásné fanynky, zlatý pohár a kanonáda na úvod. Tak se svět vrhl do fotbalového třeštění Krásné fanynky, zlatý pohár a kanonáda na úvod. Tak se svět vrhl do fotbalového třeštění Prohlédněte zde
reklama