reklama

Vrba velí: Slavit se teď nebude. Až po reprezentační pauze

FOTO Plzeň se znovu dostala do pohárové euforie Podívejte se na fotografie z odvetného kvalifikačního utkání Evropské ligy Plzně s Lokerenem. Foto: Jakub Šafránek
Trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba zatím tlumí vášně z postupu do základní skupiny Evropské ligy. Teď ještě musí tým připravit pro duel s Duklou.

Plzeň - Za stavu 1:0, kdy chybělo pár minut do konce, poskakoval u postranní čáry jako smyslů zbavený.

Nakonec se ale trenér Pavel Vrba mohl radovat. Podruhé za sebou bude díky jednogólové výhře v odvetě s belgickým Lokerenem Viktoria Plzeň hrát celý podzim evropské poháry.

"Oslavovat se ale nebude. Jsem narozen v éře, kdy se slavilo prací. V neděli nás čeká liga, musíme trenovat. Až po reprezentační pauze se můžeme radovat," tvrdil po zápase Vrba. 

Nicméně novinářům přiznal, že se mu po závěrečném hvizdu hodně ulevilo. V posledních minutách měl obrovské nervy.

"Čišovský chtěl střídat už před půlí"

" Vždycky u postranní čáry poskakuju, když jde o hodně. Teď jsem skákal kvůli tomu, že jsme v posledních šesti minutách neudrželi vepředu míč, že jsme to neuklidnili. Takticky jsme to měli zvládnout líp, " zlobil se kouč.

Plzeň vyhrála pět ze šesti zápasů předkola. Podle trenéra Viktorie byl tento soupeř tím nejtěžších ze všech a byl rád, že to tým zvládl i v neobvyklé sestavě.

"Čišovský chtěl ještě před půlí střídat, protože se na to necítil, ale my můžeme být rádi, že vydržel, protože to vzadu výbodně zvládl. Řezník se ukázal dobře už v lize. Myslím, že jsem zařadil nejsilnější sestavu, " prohlásil spokojený kouč.

"Tuhle omluvu od Bakoše beru"

Dvojutkání rozhodl slovenský útočník Marek Bakoš, který zatím především v lize nepouští takovou hrůzu jako v loňské sezoně.

"Mára Bakoš měl v pohárech trest, takže se nemohl dostat do formy. Ta ale bude ještě stoupat, až se rozehraje. Je to střelec, což prokázal jak v Lokerenu, tak tady. Víceméně odčinil to, co předvedl na Schalke. Tuhle omluvu od něj beru," chválil Vrba Bakoše.

"Těším se, že podruhé za sebou jsme se dostali do skupiny, což se u nás moc nestává. I když to není Liga mistrů, přijedou zvuční soupeři." libuje si trenér. Teď ale vzhlíží k neděli, kdy jeho mužstvo čeká cesta na pražskou Duklu.

reklama