reklama

Vrbu nepustíme, říká Plzeň. Ale Slováci to nevzdávají

Pavel Vrba Pavel Vrba autor: Eduard Erban
Vrba dodrží smlouvu, která vyprší v létě 2013

Plzeň - Vedení Viktorie Plzeň se rozhodlo odmítnout nabídku Slovenského fotbalového svazu, který má velký zájem o to, aby se plzeňský trenér Pavel Vrba stal od léta koučem slovenské reprezentace.

Vrba tak podle vyjádření klubu dodrží platný kontrakt, který mu v Plzni vyprší příští rok v létě. Slováci se s tím však podle informací Aktuálně.cz odmítají smířit a budou chtít vyvolat další jednání.

"Po zvážení všech aspektů jsme se rozhodli neuvolnit Pavlu Vrbu pro slovenský národní tým, trenér tak dodrží platný kontrakt s Viktorií Plzeň," uvedl v tiskové zprávě generální manažer Plzně Adolf Šádek.

Čtěte také:
Vrba přijal nabídku Slováků, teď záleží na Plzni
Jsme ve vývoji, řekl Hašek k prohře. A Vrba spletl řády
Damková žene Pilaře před komisi. Potká tam Haindlovou

"Naše rozhodnutí jsme samozřejmě následně konzultovali s trenérem, oznámili jsme mu také důvody, které nás k tomuto závěru vedli. Tím zásadním je snaha o zachování nastaveného směru ve sportovním vedení. Zároveň tak vysíláme jasný signál partnerům a fanouškům klubu, že chceme nadále pokračovat cestou kvality a sportovních úspěchů," dodal Šádek.

"Rozhodnutí vedení klubu plně respektuji. Nyní se soustředím pouze na středeční zápas s Mladou Boleslaví a následně na důležité zápasy v rámci Gambrinus ligy," přiznal Vrba.

Deník Aktuálně.cz však získal vyjádření Jána Kováčika, předsedy Slovenského fotbalového svazu. Ten sice na jednu stranu říká, že rozhodnutí Plzně respektuje, vzápětí však dodává: "My nepotřebujeme vyřešit otázku trenéra hned nebo třeba do týdne. Máme čas. Budeme se snažit o to, abychom našli další možnosti dohody."

Horváth poděkoval Bakošovi za góly, nosil ho na zádech Horváth poděkoval Bakošovi za góly, nosil ho na zádech Prohlédněte zde

reklama