Vršovice nejsou Liga mistrů. Bohemka porazila Slavii

ip
24. 9. 2007 11:23
V Ďolíčku se zrodilo největší překvapení víkendu
Opora Bohemians 1905 Karel Rada byl nakonec vyhlášen nejlepším hráčem utkání.
Opora Bohemians 1905 Karel Rada byl nakonec vyhlášen nejlepším hráčem utkání. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Vršovické derby skončilo šokujícím výsledkem pro čerstvého účastníka Ligy mistrů. Slavia Praha si do Ďolíčku, jen pár stanic vzdáleného stadionu od stavby jejího budoucího sídla, přijela pro porážku 2:0.

O branky se v prvním poločase postaral Milan Škoda a pět minut před koncem pojistil první vítězství "klokanů" Petr Kunášek.

Pro Slavii je to první porážka v sezoně, v níž už dokázala porazit Ajax Amsteradam či Steauu Bukurešť, naopak pro Bohemians, nováčka ligy, to je první vítězství.

Zápas sledoval vyprodaný stadion, sedm a půl tisíc lidí.

Do vršovického derby vstoupili lépe domácí. Už v 7.minutě se do velké šance dostal Ordoš, ovšem přihrávku Škody na malém vápně nedokázal zužitkovat. Na druhé straně vystřelil o dvě minuty později skvěle Janda, ovšem brankář Sňozík jeho střelu vyrazil.

A tak udeřilo o pár minut později u Vaniakovi branky. Ve 12.minutě Šmarda vyskočil po Šmardově centru nejvýše Milan Škoda a otevřel skóre zápasu.

Do poločasu mohla ještě náskok zvýšit nová posila Nikl, ovšem jeho tvrdou ránu skvěle vyrazil Martin Vaniak.

Ve druhém poločase se Slavia pustila do obléhání branky domácích, avšak žádnou výraznou šanci si nevytvořila. Naopak s přibývajícím časem hosté zapomínali na defenzívu a v 77.minutě mohli vstřelit druhou branku Adam s Polodnou, ovšem nedokázali překonat brankáře Vaniaka.

V 85. minutě se to už ale "klokanům" podařilo. Centrovaný balon dopravil do sítě Petr Kunášek a zajistil tak domácím první tři body v sezoně.