17. 3. 2010 23:08
Barcelona - Stuttgart 4:0, Bordeaux - Olympiacos 2:1
Lionel Messi byl hlavní hvězdou odvety osmifinále mezi Barcelonou a Stuttgartem
Lionel Messi byl hlavní hvězdou odvety osmifinále mezi Barcelonou a Stuttgartem | Foto: Reuters

Praha - Fotbalisté Barcelony pokračují v cestě za obhajobou titulu šampiona Ligy mistrů.

Ve středečním odvetném utkání osmifinále porazili doma Stuttgart 4:0 a po úvodní remíze 1:1 prošli bez problémů do čtvrtfinále. Zasloužil se o to především útočník Lionel Messi, který byl u prvních tří gólů.

Dál jde i Bordeaux, které po výhrách 1:0 a 2:1 přešlo přes Olympiakos Pireus. Po 84 minut u toho byl v odvetě i český reprezentant Jaroslav Plašil, který zařídil vyloučení soupeřova hráče.

V hlavní roli Messi

Barcelona se mohla znovu spolehnout na nejlepšího fotbalistu světa za loňský rok Lionela Messiho. Argentinský útočník již ve 13. minutě skóroval, když ho při sólové akci nezastavili ani čtyři protihráči.

O deset minut později byl navíc strůjcem pojišťující branky. Kolmicí vyslal za obranu Yaya Tourého, který přihrál před prázdnou branku skórujícímu Pedrovi.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ

Po hodině hry pak Messi předvedl své mistrovství i potřetí. Dani Alvés mu patičkou přihrál na hranici vápna, Messi se obtočil kolem obránce a přidal třetí gól svého týmu. Vstřelil tak již osmou branku v posledních čtyřech zápasech a navíc osmý z posledních devíti gólů Barcelony.

Definitivní podobu výsledku dal v závěru svým prvním dotykem s míčem střídající Bojan Krkič, který byl na hřišti jen několik vteřin.

Katalánci jasnou výhrou potvrdili, že s německými soupeři neprohrávají. V posledních 14 duelech proti týmům z bundesligy jedenáctkrát vyhráli a třikrát remizovali.

Za skluz na Plašila červená

To Bordeaux se na postup nadřelo mnohem více. Přitom mělo odvetu s Olympiakosem rozehranou více než dobře. Již v 5. minutě přiblížil francouzského mistra k postupu hvězdný záložník Yoann Gourcuff, který z přímého kopu zamířil přesně na zadní tyč a zaskočil hostujícího brankáře.

Navíc po hodině hry fauloval unikajícího Plašila ostrým skluzem na kotník Matt Derbyshire a byl po druhé žluté kartě vyloučen. Jenže Bordeaux to spíše uškodilo. Olympiakos náhle začal domácí přehrávat a útočník Mitroglu v 65. minutě srovnal. Olympiakosu v tu chvíli stačil k postupu jediný gól. Navíc záhy byly síly na hřišti srovnány po vyloučení domácího Aloua Diarry a Řekové nadále výrazně tlačili.

Bordeaux se však ubránilo a v závěru rozhodl o postupu Marván Šammach. Bordeaux tak uhájilo neporazitelnost v tomto ročníku Ligy mistrů, když z osmi zápasů sedm vyhrálo a jen jednou remizovalo.

O složení čtvrtfinálových dvojic rozhodne páteční los v sídle UEFA v Nyonu. Čtvrtfinálové zápasy jsou na programu 30. a 31. března, odvety se hrají o týden později.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Bordeaux - Olympiakos Pireus 2:1 (1:0)
5. Gourcuff, 88. Šammach - 65. Mitroglu. ČK: 68. Diarra - 60. Derbyshire. První zápas 1:0, postupuje Bordeaux.

FC Barcelona - Stuttgart 4:0 (2:0)
13. a 59. Messi, 22. Pedro, 89. Krkič. První zápas 1:1, postupuje Barcelona.