reklama

Výbuch na Islandu stál Hapala místo na lavičce Žiliny

Žilina prohrála v Evropské lize v Reykjavíku 0:3

Žilina - Čtvrteční porážka fotbalistů Žiliny 0:3 v úvodním zápase 2. předkola Evropské ligy stála českého trenéra Pavla Hapala místo.

Zanedlouho 42letý trenér, který loni dovedl Žilinu k premiérové účasti v základní skupině Ligy mistrů, tak se svým týmem "navázal" na špatnou jarní část sezony, kdy se Žilina propadla z prvního místa až na třetí.

Žilina navíc musela sledovat, jak její hlavní rival, Slovan Bratislava, získal mistrovský double - ve slovenské lize i poháru.  

"Dohodli jsme se na ukončení spolupráce. K tomuto rozhodnutí jsme dospěli po návratu z Reykjavíku. Nešlo však jen o zápas na Islandu, ale i neúspěšné jaro, kdy se mužstvu herně nedařilo a nenaplnili jsme ani jeden z našich cílů," uvedl sportovní manažer Žiliny Karol Belaník pro klubový web.

Čtěte také:
Žilina prohrála 0:3 v Reykjavíku, Rezek dal dva góly

Mužstvo po Hapalovi, který v klubu působil dva roky, převzal šéftréner mládeže Ľuboš Nosický.

"Ľuboš Nosický zná situaci v klubu, byl i členem realizačního týmu. Další věci budeme řešit během července, všechno je teď hektické," dodal Belaník.

Nosického čeká premiéra v nové roli už v neděli, kdy Žilina přivítá v prvním kole slovenské ligy Košice. Ve čtvrtek pak Žilinu čeká opět před vlastním publikem odveta s Reykjavíkem.

FOTO: Žilina díru do Evropy neudělala, v Lize mistrů neuhrála ani bod FOTO: Žilina díru do Evropy neudělala, v Lize mistrů neuhrála ani bod Prohlédněte zde

reklama