reklama

Vydra kvůli poraněnému kotníku přijde o duel s Itálií

Matěj Vydra. Matěj Vydra. autor: CPA - Eduard Erben
Fotbalový útočník Matěj Vydra zřejmě přijde o zápas národního týmu v kvalifikaci mistrovství světa proti Itálii.

Londýn - Fotbalový útočník Matěj Vydra zřejmě přijde o zápas národního týmu v kvalifikaci mistrovství světa proti Itálii. Dvacetiletý hráč druholigového anglického Watfordu si v pondělím duelu o postup do Premier League proti Crystal Palace poranil kotník a jeho start v reprezentaci příští pátek je prý téměř vyloučený. Vedení národního týmu ještě počká na podrobné vyšetření, ale dopředu už zvažuje povolání některého z náhradníků.

Vydra nedohrál pondělní zápas proti Crystal Palace, nuceně musel střídat už v poločase. A do modra zbarvený a nateklý kotník dnes podle hráčova manažera Ondřeje Chovance nevěstil nic dobrého. "Matěj se na nohu ani nemůže postavit a je nereálné, aby za deset dní odehrál tak těžký zápas proti Itálii. V pondělí večer jsme dokonce měli obavy, jestli kotník není zlomený. To je naštěstí vyloučené, odnesly to vazy, ale na hraní v dalším týdnu to rozhodně není," uvedl pro ČTK Chovanec.

Pro Vydru, autora 22 branek v letošním soutěžním ročníku, tak má konec sezony hořkou příchuť: Watford, kde hostuje z italského Udine, nejprve přišel o šanci dostat se do nejvyšší soutěže. A sám talentovaný forvard si ještě odnesl nepříjemné zranění, které jej podle všeho připraví o prestižní kvalifikační duel proti úřadujícím vicemistrům Evropy. "Podle lékařů Watfordu musí Matěj mít alespoň tři týdny úplný klid, aby se dal do pořádku," poznamenal Chovanec.

Vydra se ve středu vrátí do Prahy, v ten samý den, nebo ve čtvrtek absolvuje podrobnou prohlídku u lékařů národního týmu. Vedení reprezentace už o Vydrových zdravotních komplikacích ví a koučovi Michalu Bílkovi to přidělává starosti. Vydra se totiž stal pevným členem základní sestavy, v posledním kvalifikačním duelu v Arménii dvěma brankami rozhodující měrou přispěl k výhře 3:0.

"Ještě počkáme na Matějovo vyšetření, ale ten jeho kotník vypadá špatně, co jsme měli možnost vidět z poslané fotografie. Kdyby nemohl hrát, určitě povoláme někoho místo něj," řekl ČTK manažer reprezentace Vladimír Šmicer. Podle něj je nejpravděpodobnější variantou dodatečná nominace Tomáše Pekharta z bundesligového Norimberku.

reklama