Vydra skóroval v FA Cupu, Arsenal postoupil přes Sunderland

Aktualizováno 9. 1. 2016 20:26
Český fotbalový útočník Matěj Vydra se gólově prosadil ve 3. kole Anglického poháru a pomohl Readingu k remíze 2:2 na hřišti Huddersfieldu.
Ramsey a Walcott slaví gól Arsenalu v FA Cupu
Ramsey a Walcott slaví gól Arsenalu v FA Cupu | Foto: Reuters

Londýn - Český fotbalový útočník Matěj Vydra se gólově prosadil ve 3. kole Anglického poháru a pomohl Readingu k remíze 2:2 na hřišti Huddersfieldu. Utkání se tak bude opakovat. Postoupila většina favoritů včetně Arsenalu, který vyhrál poslední dva ročníky soutěže.

Vydra v 71. minutě odpověděl na úvodní gól Huddersfieldu a vyrovnal na 1:1. Tři minuty před koncem šel navíc Reading zásluhou Robsona-Kanua do vedení. To ale neudržel, ve druhé nastavené minutě vyrovnal Huddersfield z pokutového kopu.

Petr Čech po zásahu Lense inkasoval v utkání Arsenalu proti Sunderlandu jako první, obhájci trofeje skóre ale třemi góly otočili. Prosadili se Campbell, Ramsey a Giroud a pomohli udržet bilanci Arsénea Wengera, který během dvaceti let na lavičce Arsenalu ještě nikdy ve 3. kole FA Cupu neprohrál.

Postup slaví také Daniel Pudil, který pomohl Sheffieldu Wednesday k vyřazení Fulhamu. Naopak Middlesbrough v sestavě s Tomášem Kalasem nepotvrdil skvělou ligovou formu a prohrál s Burnley.

United měli velké problémy

Velké problémy měl Manchester United s postupem přes třetiligový Sheffield United. Svěřenci Louise van Gaala sice měli během zápasu v držení míč 71 procent času, připsali si však jen dvě střely na bránu a prakticky žádnou gólovou šanci. Až v nastavení vybojoval Memphis Depay průnikem do vápna penaltu a Wayne Rooney zajistil postup.

Manchester City vyhrál na hřišti Norwiche 3:0. Kromě Sunderlandu a Norwiche vypadly další dva týmy Premier League - Southampton doma nestačil na Crystal Palace a Watford porazil Newcastle.

Zaváhaly také Aston Villa a West Bromwich, které budou muset nastoupit k opakovaným zápasům proti týmům z nižších soutěží. Aston Villa remizovala ve Wycombe, West Brom doma nedokázal porazit Bristol City.