Vydrův Watford poslední zápas nezvládl, musí do play off

4. 5. 2013 16:17
Watford musí udělat poslední krok k postupu přes play off
Watford musí udělat poslední krok k postupu přes play off | Foto: watfordfc.com

Londýn - Fotbalisté Watfordu, do jejichž kádru patří i český útočník Matěj Vydra a obránce Daniel Pudil, přímý postup do Premier League nevybojovali.

V dramatickém posledním kole druhé anglické ligy prohrál jejich tým doma s Leedsem 1:2 a druhé místo díky remíze 2:2 s Cardiffem uhájil Hull. Watford skončil třetí a o nejvyšší soutěž si zahraje v play off.

Karty byly jasně rozdány

Watfordu stačilo dnes ke druhé příčce získat víc bodů, než vybojuje druhý Hull na hřišti již jistého vítěze soutěže Cardiffu. První půli jeho duelu narušila dvě dlouhá ošetřování. Watford už ve 24. minutě musel nahradit obvyklou brankářskou dvojku Jonathana Bonda devatenáctiletým gólmanem juniorského týmu Jackem Bonhamem.

Mladík, který se do nominace dostal až hodinu před utkáním kvůli zranění Manuela Almunii z rozcvičky, inkasoval ve 42. minutě po střele Dominika Poleona. Svěřenci trenéra Gianfranka Zoly však hned na začátku šestnáctiminutového nastavení vyrovnali díky střele Almena Abdiho.

Hull protrhnul trápení, vedení však neudržel

O přestávce sledovali, jak Cardiff na začátku druhé půle poslal do vedení Fraizer Campbell, jenže vzápětí přerušil pět hodin a 36 minut dlouhé střelecké trápení Hullu Nick Proschwitz a srovnal. "Tygři" pak díky Paulu McShaneovi vedli, ale v nastavení vyrovnal z penalty na 2:2 Nicky Maynard.

Watfordu tak k postupu stačil jeden gól, jenže ten místo toho přišel po ostrém skluzu o vyloučeného útočníka Troye Deeneyho a k výhře mu nepomohl ani Vydra, který se na hřiště dostal v 64. minutě. Pudil odehrál celý zápas.

Rozhodnul Leeds

Při desetiminutovém nervózním čekání na konec utkání Watfordu museli fanoušci Hullu držet palce úhlavnímu rivalovi Leedsu. Ten jejich týmu skutečně na dálku pomohl a gólem Rosse McCormacka na 2:1 poslal Hull po třech letech zpět do nejvyšší soutěže.

Watford se naposledy dostal do Premier League v roce 2006, stejně jako při své premiéře v sezoně 1999/2000 ale tehdy mezi elitou vydržel jen rok. V play off bude o třetí postup bojovat nejprve s Leicesterem, druhou semifinálovou dvojici tvoří Brighton a Crystal Palace.

Mezi sestupujícími je vedle Bristolu a Peterborough i Wolverhampton, který před rokem spadl z Premier League.

Anglická druhá fotbalová liga - 46. kolo:

Birmingham - Blackburn 1:1, Bolton - Blackpool 2:2, Brighton - Wolverhampton 2:0, Burnley - Ipswich 2:0, Charlton - Bristol 4:1, Crystal Palace - Peterborough 3:2, Derby - Millwall 1:0, Huddersfield - Barnsley 2:2, Hull - Cardiff 2:2, Nottingham - Leicester 2:3, Sheffield Wednesday - Middlesbrough 2:0, Watford - Leeds 1:2.