reklama

Vyhodili ho i s Koubkem. Teď se Šimurka do Slavie vrací

Juraj Šimurka už ve Slavii jako kouč brankářů působil. Musel odejít kvůli Kornějevovi Juraj Šimurka už ve Slavii jako kouč brankářů působil. Musel odejít kvůli Kornějevovi autor: ČTK
Ve Slavii už se skládá realizační tým, kouč Beránek se domluvil s asistenty Křečkem a Šimurkou

Praha - Jsou to čtyři měsíce, co si Juraj Šimurka musel ve Slavii sbalit věci a odejít, podobně jako hlavní kouč Miroslav Koubek.

Teď se vrací, opět do pozice trenéra brankářů. Společně s Alešem Křečkem budou dělat Miroslavu Beránkovi asistenty v nově se rodícím realizačním týmu Slavie. Oznámil to oficiální klubový web.

Personální změny, které ve Slavii nečekaně proběhly po druhém jarním kole, inicioval tehdy Igor Kornějev, zástupce potenciálního ruského investora. Spotovní ředitel Karol Kisel to tehdy prezentoval tak, že fungují společně jako jeden tým. A přivedli nizozemského kouče Alexe Pastoora, jemuž se o brankáře staral Oldřich Pařízek. S vysvětlením, že se domluví vlámsky.

Tenhle experiment nevyšel, Slavia z ligy div nesestoupila a Kornějev už v Edenu není.

Karol Kisel ano, ale Šimurku, který už pracoval i předtím v realizačním týmu Michala Petrouše, vítá v těchto dnech zpět.

Vyhlédnutý Jugas jedná s Brnem

Slavia zahájí přípravu odjezdem na soustředění, nakonec nikoli do Blšan, ale do Nového Města na Moravě. V kádru už nejsou brankáři Čontofalský s Černým, Bortel, Čonka, Lička, odejde patrně i Ritchie, hostování skončilo Smejkalovi.

Z rodinných důvodů se zatím do přípravy nezapojili kapverdský obránce Fernando Neves a francouzský záložník Damien Boudjemaa. Zdravotní problémy trápí Tomáše Mičolu, Pavla Vyhnala a kapitána Karla Pitáka

Co se týče vyhlédnutých posil, spekulovalo se mimo jiné o 22letém obránci Jakubu Jugasovi z Příbrami. Ten je ale podle webu jeho agenta Ondreje Chovance těsně před dohodou s Brnem.

Aleš Křeček už dělal Beránkovi asistenta v Brně, roli hlavního kouče si pak vyzkoušel u české "19", ve Varnsdorfu, v Ružomberku či ve Zlíně.

Juraj Šimurka je bývalým úspěšným gólmanem Slavie. Trenérsky působil v Žilině, na Xaverově, v Hradci Králové a Krči, po boku Karla Jarolíma sbíral zkušenosti také v arabském světě.

reklama